Щоб не бути вкушеним: чернігівська зооволонтерка – про правила взаємодії з бездомними тваринами

8

Що чернігівськими вулицями бігають бездомні коти й собаки, на жаль, не дивина. Чимало людей прагнуть принаймні їх підгодовувати. Але неправильне поводження з тваринами може обернути добрий намір на неприємність – наприклад, укуси або подряпини.

Тож взаємодіючи з тваринами, треба насамперед пам’ятати про правила безпеки. Бо наприклад, людина може налякати чотирилапого, а у відповідь отримати шкоду.

«Вулицями бігає багато безпритульних собак. Тому треба пам’ятати, що ці тварини часто хворі, і є вірогідність, що в них може виявитися сказ. Хоча всіх тварин, що проходять стерилізацію у ВСЦ «Крок до тварин», обов’язково вакцинують від сказу. У випадку, якщо собака таки вкусив, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Якщо ж людина, наприклад, зустріла на вулиці незнайомого собаку чи зграю собак, і вони дивляться в її бік, перше, що треба зробити – не рухатися у напрямку тварин. Головне, не панікувати, не махати руками, не злити тварин і різко не тікати. Треба намагатись обережно йти в протилежний бік або сховатися. Собака за своєю природою – мисливець, тому ніколи не потрібно тікати від нього, бо він може подумати, що вас треба ловити і побіжить слідом. Навіть якщо боїтесь собаки, не показуйте йому цього, бо собака не терпить боягузів і може вкусити», – у коментарі для «ЧЕЛАЙН» зазначила Яна Тулупова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Жодних кісток для собак і риби для котів: чернігівська зоозахисниця розповіла, чим підгодовувати нічийних тварин

Зооволонтерка рекомендує не годувати чужих собак і не зачіпати їх під час їжі або сну, бо вони можуть розгніватись. Ніколи не варто давати собаці їжу з руки – він може ненароком вкусити людину за руку. Ніколи не слід кричати на собак і дражнити їх, навіть коли вони перебувають за парканом. Розлючений пес може перескочити і дуже високий паркан та поквитатися зі своїм кривдником.

Між тим, небезпечними можуть бути не тільки собаки, а й коти – маленькі, гарненькі, лагідні тварини. Але з гострими пазурами та зубами.

«Щоб не отримати подряпини рук та обличчя й більш тяжкі травми, варто запам’ятати такі правила: – не можна тягати кота за хвіст або спеціально наступати на нього; не можна тягати кота за вуса і вуха; не можна гладити кота проти хутра; не можна лякати кота. Укус кота значно небезпечніший від укусу собаки, бо в слині кота містяться небезпечні для організму людини бактерії. У разі потрапляння їх у кров (навіть при подряпинах) у людини може виникнути складне запалення рани з підвищенням температури тіла до 40 градусів. До речі, котів також вакцинують від сказу», – попередила зооволонтерка.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

TagsНовини Чернігів Чернігівщина

Предыдущая статьяНетворкінг для бізнесу: як отримати грант від держави
Следующая статья«Слуга народа» Кормышкина написала заявление о сложении мандата