Сезон кавунів: як обрати стиглу ягоду та чи безпечно її зараз купувати

169

Кавун – ягода, яка родом із Африки. Вона одна із найулюбленіших літніх ласощів. До речі, 3 серпня – Всесвітній День кавуна. Солодкий і смачний. Та чи завжди безпечний, і чи є нітрати в кавунах зараз, – про це дізнаємося на одному з ринків Чернігова.

По одному зовнішньому вигляду наявність нітратів в кавунах не визначити ніяк. Всі вони стиглі та красиві, тому йдемо до лабораторії санітарно-ветеринарної експертизи, що діє прямо на ринку. Тут запевняють перевіряють кожну партію привезених кавунів. Наталія Прибитько вже відібрала ягоду і досліджує її на вміст нітратів.

– Дуже малий вміст нітратів в кавуні. При нормі 60, у нас сьогодні кавун показав тільки 6,9, – каже Наталія Прибитько, лаборант ветеринарної медицини.

Фахівці з лабораторії радять, обираючи свою ягоду, передусім звертайте увагу на її цілісність.

Вдома виявити вміст нітратів неможливо, пояснюють лаборанти. Але запевняють, кавуни сезонні і не несуть ніякої загрози для здоров‘я людей. Здебільшого зараз продають польові баштанні, а вони більш безпечні, ніж грунтові.

Активно кавуни продають практично місяць. Торговці кажуть, ягоди зрілі, привезені з Херсонської області.

Ще три тижні тому кавуни були втричі дорожчі, аніж минулого літа. Це через несприятливі погодні умови, пояснюють продавці. Нині ціна поступово знижується. Наразі ягода коштує в межах 10 гривень.

Покупці кажуть, ціни трішки зависокі, але бажання придбати солодкі ягоди переважає.

Нагадаємо, обирайте непошкоджені кавуни і тримайте їх вдома у розрізаному вигляді не більше доби.

Варто знати

Кавун — не тільки смачна ягода, а й дуже корисна. Вона наповнена вітамінами і мінералами, містить червоні пігменти каротиноїди та ликопін, амінокислоти: аргінін, цитрулін і не тільки.

Високий вміст вітаміну С у кавунах допомагає запобігти утворенню склеротичних бляшок, поліпшує еластичність серцевих судин і тим самим зміцнює серце.

Вітамін B1 підтримує нормальну роботу нервової системи.

Наявність магнію сприяє засвоєнню мінералів і вітамінів, поліпшує роботу м’язів, що особливо корисно для спортсменів.

Завдяки лікопіну (жиророзчинний пігмент, відповідальний за червоний колір) кавун має потужні антиоксидантні та протизапальні властивості, зменшує тромбоутворення, сприяє здоров’ю судин, знижує ризик остеопорозу. Що більше лікопіну в сироватці та жировій тканині, то менші шанси розвитку атеросклерозу та раку.

Фолієва кислота, що входить до складу кавуна, сприяє створенню ДНК і правильному розвитку людини.

Завдяки вмісту антиоксидантів кавун корисний для здоров’я шкіри та сітківки ока.

До того ж вживання кавунів сприяє очищенню організму від шлаків.

ТЕЛЕКАНАЛ «НОВИЙ ЧЕРНІГІВ» кавун ягода ринок нітрати сезон кавунів поради

Предыдущая статьяОтруєння на Голубих озерах: що говорить власник комплексу відпочинку?
Следующая статьяНа Олімпійських іграх коронавірусом заразилися понад 300 осіб