П’ять проблем, які найбільше турбують поштовиків Корюківщини

199

Українську поштову систему лихоманить не вперше. Дуже важкими для Чернігівської дирекції Укрпошти видалися два останні роки, коли вона стала учасником пілотного проєкту по впровадженню пересувних поштових відділень. Яка ситуація зараз, що турбує корюківських поштовиків напередодні зими та під час коронавірусного карантину, Cусіди.City поцікавились у начальника Корюківського центрального поштового відділення Андрія Тосенка.

Андрій Тосенко, начальник Корюківського поштового відділення
Як забезпечити комфортну роботу взимку
— Андрію Володимировичу, розкажіть, будь ласка, про роботу пересувних відділень і листонош сьогодні. Чи щось змінилося за останній рік?
— Ми обслуговуємо Корюківський і частину Сновського та Семенівського районів. Маємо десять пересувних відділень, де разом з сільськими листоношами працює три десятки людей. Плинності кадрів у цьому виробничому підрозділі майже немає.

Андрій Тосенко. Автор: Наталія Рубей
Пересувні» курсують п’ять днів на тиждень по затверджених і відпрацьованих маршрутах у складі трьох осіб: начальник, листоноша і водій. Начальники й водії працюють на повну ставку, а листоноші – на 0,8 ставки, бо трудяться чотири дні на тиждень.

Корюківські поштовики на виїзді
У малих селах послуги людям надають безпосередньо в автівці. А у великих, щоб обслужити всіх охочих, потрібне приміщення. На жаль, поштові будівлі мало де підходять для цього.

У ряді населених пунктів нам запропонували облаштуватися у приміщеннях сільрад, зокрема, у Козилівці, Чорному Розі, Жуклі, Рейментарівці, Хотіївці, Буді, Шишківці ​
У таких селах як Тютюнниця, Білошицька Слобода, Перелюб – влітку обслуговуємо клієнтів у власному приміщенні, а на зиму перебираємося до сільради. В Олександрівці пошта облаштувалася у фельдшерському пункті.
У поштових відділеннях приймаємо людей у Домашлині, Бечі. У Прибині, Савинках і Рибинську сільради нам допомогли в них зробити ремонт, забезпечили паливом. За це дуже вдячні сільським головам. У малих селах зазвичай пересувні відділення встигають обслужити клієнтів прямо з автомобіля.
— А де є проблеми?
— Найбільше проблем у Наумівці, Сядриному та Охрамієвичах. У Наумівці ситуація найскладніша, бо село велике, населення багато, а умов роботи для наших працівників немає.
У Наумівці є поштове відділення, проте воно опалюється електрикою, встановлено електрокотел. Це дуже дорого
Минулого року на зиму нас пустили в «сільраду». Однак місцева влада сама орендує кімнати в будівлі, що належить сільгосппідприємству. Цього року вже не запросили, бо до поштовиків ходить багато, самі розумієте – кому це потрібно.
— А в Сядриному яка проблема, там же хороша будівля, в центрі?
— У Сядриному поштове відділення опалювалося природним газом, але від нього установи в селі відмовились. Електрообігрівачем комфортну температуру не забезпечиш, холодно і нашим працівникам, і відвідувачам.
В Охрамієвичах теж поки змушені працювати у холодному поштовому приміщенні. Сподіваюсь, що міська рада, до якої тепер належить і охрамієвицька громада, допоможуть.
Як зберегти листонош
— Чи багато лишилося в селах листонош?
— У кожному великому селі – Козилівці, Радомці, Забарівці, Олександрівці, Наумівці, Охрамієвичах, Перелюбі, Прибині, Білошицькій Слободі, Рибинську, Сядриному, Савинках є своя листоноша.
Щоправда, на повну ставку не працює жодна людина. В основному на 0,9-0,8 відсотка ставки, а то й менше. Через газету хочу звернутися до мешканців цих населених пунктів – саме від вас залежить, чи працюватимуть надалі поштарочки.

У центральнму офісі отримують газети, товари
Наші люди матимуть роботу лише за умови достатнього навантаження. А щоб воно було, необхідно, наприклад, передплачувати газети: чим більше мешканців району «випишуть» районну газету «Маяк» та інші видання – тим більше буде роботи в листонош, і це добре.
Хочу наголосити, що листоноша, оформивши переплату, має одразу надати людині квитанцію. І важливо на це звернути увагу.

— А чи передали до суду справу вашої колишньої листоноші, котра привласнила людські пенсії та кошти за інші послуги?

— Наскільки мені відомо, в листопаді цю справу мають розглядати у суді. Правоохоронці вже отримали від нас усі необхідні документи. Начебто, частину коштів вона повернула, але далеко не всі.

Як збільшити кількість поштових послуг
— Чи багато людей оплачують комунальні у листонош?
— Сплачувати у листонош комунальні, купувати товари, замовляти інші послуги – це все важливо для працівників пошти, бо тоді в них є робота. Сьогодні в усіх банківських установах беруть комісію за сплату компослуг.
Але крім цього, людині ще треба прийти в банк, вистояти чергу, наражаючи себе на небезпеку заразитися коронавірусом. Але ж це можна зробити, не виходячи з дому, безпосередньо у листоноші. Комісія за один платіж складає сім гривень, а за електрику – навіть п’ять.
— Якими ще поштовими послугами користуються наші земляки?
— Перш за все, доставляння пенсії, поштових переказів, посилок. Також часто замовляють медичні препарати, що досить зручно: замовив, принесли додому (зазвичай ця послуга безкоштовна), оплатив після того, як принесли.
Багато хто купує харчові продукти, побутові товари. Наразі оформляємо картки пенсіонера. Загалом їх отримали 1300 штук, і вже роздали 1241. Є люди, котрі чомусь від неї відмовляються, але таких небагато: 10-15 осіб. Даремно, адже картка надає можливість купувати товари зі знижкою, інші привілеї.
— А скільки листонош працює у місті та селищі, чи часто змінюються кадри?
— У Холмах працює чотири листоноші, у Корюківці – вісім. Вісім листонош на місто вистачає, хіба що зимової пори складніше – швидко темніє, тому не завжди встигають за світловий день виконати свою роботу.

Засоби індивідуального захисту обов'язкові
Інколи нам телефонують корюківчани і скаржаться, що їм принесли газети запізно. Хочу пояснити, що за умовами доставляння друкованих ЗМІ, ми маємо принести передплатнику газету протягом двох днів.
Звісно, стараємося якнайшвидше. Та коли листоноші треба рознести багато пенсій або за певних причин змінюється її маршрут (хтось захворів тощо), газету можуть принести не зранку в четвер, а трохи пізніше.
Як уберегти поштовиків від коронавірусу
— Чи багато поштовиків хворіли на COVID-19?
— Наші працівники забезпечені засобами індивідуального захисту: масками багаторазового використання й одноразовими. Є гумові рукавички, окуляри – ними користуються, коли приходять до хворих.
З усіх працівників пошти, у серпні коронавірус виявили в оператора центрального відділення. Хвороба в жінки протікала без симптомів. На самоізоляції побували начальник одного з пересувних відділень та механік – як контактні особи.
— Андрію Володимировичу, який вік у ваших листонош?
— Найстарша і найдосвідченіша у нас Лілія Ісламівна Лисенко, вона пенсійного віку, але продовжує трудитися, ділиться досвідом з колегами. А загалом — жінки віком 30-40 років, які працюють по кілька років. Нещодавно молода працівниця повернулася з декретної відпустки.

Як збільшити передплату газет

— А який режим роботи центрального офісу?
— Поштове відділення в Корюківці відчинене п’ять днів, неділя та понеділок – вихідні. У Холмах – чотири дні. Селищна пошта не працює у неділю, понеділок і середу.

— Уже повним ходом іде передплатна кампанія, чи плануються дні передплатника?

Дійсно, зараз ми активно приймаємо передплату на всеукраїнські, обласні друковані видання та районну газету «Маяк». Звертаються люди як у центральні відділення у Корюківці та Холмах, так і до листонош, працівників «пересувних».

А декотрі телефонують на номер: (050)360-00-26 і замовляють передплату прямо вдома. Це дуже зручно і безпечно в наш непростий час
Запрошую мешканців району не відкладати передплату на останні дні грудня, бо тоді й світловий день коротший, і клопотів передсвяткових більше, і не відомо, яка буде ситуація з коронавірусом.
Ми плануємо двічі провести День передплатника, але знову ж таки – за сприятливих умов щодо коронавірусу.
Хочу також повідомити, що зі створенням об’єднаного Корюківського району, тепер без проблем, за передплатною ціною, у Корюківці, Мені, Сновську і Сосниці можна передплати хоч і всі «районки» одразу, що вихдять у цих населених пунктах.
Запрошую дітей передплатити газету своїм батькам. Літні люди все частіше економлять на собі, відмовляються від найнеобхіднішого. Але так радіють, коли отримують районну газету!
Бажаю всім бути здоровими, а ми, працівники пошти, завжди готові прийти на допомогу кожному нашому клієнту.
Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВерещук рассказала про конфликт интересов у депутатов Киевсовета
Следующая статьяВ оккупированном Симферополе водоснабжение сократили до четырех часов в сутки