Просять залишити гроші у місті: чернігівські депутати звернулися до Кабміну

7

Депутати чернігівської міської ради під час сесії 10 липня прийняли звернення до Кабінету міністрів, Верховної ради та міністерства фінансів України з проханням залишити реверсну дотацію у 2025-му році у бюджеті міста.

Нагадаємо, реверсна дотація – це ті кошти, які міський бюджет має повернути у загальнонаціональний (тобто у бюджет України). У 2024-му році ця сума мала скласти 150 мільйонів гривень, втім, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», реверсна дотація була залишена у бюджетах місцевих громад:

Протягом 2024 року за рахунок коштів реверсної дотації, яка залишилась у бюджеті Чернігівської міської територіальної громади, у сумі 150 млн грн забезпечується фінансування підтримки сил безпеки та оборони, заходи з ліквідації наслідків російської військової агресії, потреб соціальної підтримки Захисників та Захисниць України, заходи з реабілітації військових тощо, — зазначається у тексті звернення чернігівських депутатів до Кабміну, мінфіну та Верховної ради.

У 2025-му році реверсна дотація, яку Чернігів мав би сплатити у бюджет України, повинна скласти понад 173 мільйони гривень. Але, враховуючи пошкодження, які місто зазнало внаслідок дій російсько-білоруських окупантів та, як наслідок, несприятливими умовами для бізнесу, місцеві депутати просять залишити ці кошти у бюджеті міста «з метою продовження фінансової підтримки військових частин, соціальної допомоги військових та членів їх сімей, заходів з їх реабілітації тощо».

«За» це рішення проголосувало 25 депутатів міської ради.

Нагадаємо, під час сесії в.о. мера Чернігова Олександр Ломако прокоментував ймовірне підняття кварплати для мешканців багатоквартирних будинків.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяБлинкен: F-16 из Дании и Нидерландов – на пути в Украину
Следующая статьяУ Куликівській громаді запрацювала соціальна пральня