Програмні РРО – альтернатива касовим апаратам. Як це працює

164

Існують безкоштовні програмні реєстратори розрахункових операцій – як альтернатива касовим апаратам. Їх безкоштовно та легально можна встановити на будь-який гаджет. Кому вони можуть знадобитися та як саме працюють? В ефірі «Українського радіо: Чернігівської хвилі» розповів Валерій Коваль – заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Державної податкової служби України в області.

«Головне питання, яке найболісніше стоїть – це застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО), але та група людей, яка не підпадає під неї, — це фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування І групи, ІІ та ІІІ група підпадатимуть лише в тому випадку, якщо вони будуть перевищувати 220 мінімальних зарплат (близько 1,3 млн грн) за рік і ті, що здійснюють реалізацію ризикових товарів: складні побутові товари (комп’ютери, оргтехніка), медичні та лікарські засоби, надання медичних послуг і реалізація ювелірних виробів», — каже Валерій Коваль.
З його слів, сам касовий апарат дозволяє підприємцю робити вибірку, проводити аналіз, але він доволі дорогий – від 6000 грн (на кінець минулого року).
Але існують програмні РРО, які можна безкоштовно скачати на сайті податкової та встановити на будь-який гаджет — і він працюватиме в режимі фіскального реєстратора розрахункових операцій.
Валерій Коваль каже, функції в них ідентичні. Установка й тестування програмних РРО займає приблизно 30 хвилин. До гаджета можна також приєднати сканер штрихкодів, тим самим полегшивши «пробивання» товару. Недоліків у роботі програмних РРО не виявлено.

«Однак, якщо в певній місцевості нестабільне покриття інтернетом, то такий гаджет можна взяти, виїхати в місцевість з кращим прийомом сигналу і зареєструвати фіскальні чеки. Це можна робити 1 раз на 3 дні», — говорить Валерій Коваль.

Він зазначив, що головне порушення – це невидача фіскальних чеків. За це передбачена відповідальність: перший раз – 10% від вартості реалізованого товару, повторне – 50%.
Застосовувати РРО при торгівлі через інтернет немає потреби лише тоді, коли йде оплата з банківського рахунку на банківський рахунок або через касу банку. В інших випадках – діють ті самі норми. Чек до покупця має прийти. Фіскальний чек дає більше захисту у відстоюванні своїх інтересів при придбанні неякісного товару.
Детальніше слухайте про програмні РРО у запису програми "Полудень" з Андрієм Соколовим.
Українське радіо: Чернігів · Застосування реєстраторів розрахункових операцій у 2021 році | Полудень
UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяКулеба заявил, что на рассмотрение президента внесена кандидатура руководителя миссии при НАТО
Следующая статьяВерещук прокомментировала возможность создания широкой коалиции в ВР