Пробне ЗНО на порозі: Особливості реєстрації і проходження незалежного оцінювання у 2021 році

171

Ще лише зима, а вже час готуватися до ЗНО

Пробне ЗНО відбудеться навесні
Українські старшокласники звикли, що зовнішнє незалежне оцінювання проходить навесні – у березні чи квітні, а за кілька місяців стартує і основна сесія ЗНО для вступу у виші. Цей рік, незважаючи на пандемію коронавірусу, безкінечні канікули та карантини, не став винятком. Майбутні абітурієнти перевірятимуть свої знання перед основним оцінюванням у квітні, однак реєструватися почнуть вже за кілька днів.
Далі розповідаємо про особливості цьогорічної реєстрації на пробне ЗНО та правила, за якими воно проходитиме навесні.
Все про пробне ЗНО-2021
28 грудня у Міністерстві освіти і науки України офіційно оголосили дату реєстрації і проведення пробного незалежного оцінювання для українських старшокласників та майбутніх абітурієнтів.
Реєстрація на пробне ЗНО — 2021 розпочнеться у вівторок, 5 січня, а саме тестування відбудеться 10 квітня. Метою пробного ЗНО, як і щороку, буде ознайомлення з процедурою проведення тестування, зокрема, йдеться про порядок доступу до пункту тестування і робочого місця, особливості роботи із бланками відповідей, структурою і змістом тестових зошитів.
Як реєструватися? Зареєструватися для участі у пробному ЗНО 2021 року можна з 5 до 19 січня включно на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти. Учасники мають реєструватися самостійно, обравши свій регіон за цим посиланням. Для проходження пробного ЗНО у м. Києві, Київській, Черкаській та Чернігівській областях необхідно зареєструватися через сайт Київського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Як проходитиме пробне ЗНО? Через цьогорічну пандемію коронавірусу та епідемічні загрози, що несе 2021 рік, кожен учасник може обрати лише один предмет для проходження пробного незалежного оцінювання. Тому тестування пройде одразу з усіх предметів протягом одного дня – 10 квітня 2021 року.
Можна обрати одну дисципліну з таких: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови.

Про результати. Кожен учасник може завантажити тестові зошити ЗНО-2021 з усіх навчальних предметів і пройти тестування вдома. Після цього можна внести відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів на сайті УЦОЯО. Правильні відповіді будуть оприлюднені на інформаційних сторінках учнів 16 квітня.
Цікаво, що у 2021 році Український центр оцінювання якості освіти підготує ще й відеокоментарі до кожного завдання пробного ЗНО-2021. Експерти УЦОЯО проаналізують усі запитання тестів і пояснять правильність тієї чи іншої відповіді.
Ціна на пробне ЗНО-2021. Вартість проходження пробного ЗНО у 2021 році відрізнятиметься за регіонами і коливатиметься в межах від 195 до 255 грн. Різниця у вартості пов’язана з особливостями організації пробного тестування, приміром, з вартістю друку і доставки матеріалів, прогнозованою кількістю тестувань.
Підвищили вартість пробного ЗНО 2021 порівняно з попереднім роком через зменшення очікуваної кількості тестувань і збільшення оплати праці працівників І тарифного розряду.
Що з основною сесією ЗНО-2021
Коли складатимуть? Кілька місяців тому в Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, що реєстрація для участі в основній сесії ЗНО триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. Безпосередньо основна сесія ЗНО в Україні пройде з 21 травня по 5 червня 2021 року за таким порядком:

  • 21 травня – ЗНО з хімії;
  • 24 травня – ЗНО з іспанської, німецької, французької мов;
  • 25 травня – ЗНО з англійської мови;
  • 28 травня – ЗНО з математики;
  • 1 червня – ЗНО з української мови, української мови і літератури;
  • 4 червня – ЗНО з історії України;
  • 7 червня – ЗНО з фізики;
  • 10 червня – ЗНО з біології;
  • 5 червня – ЗНО з географії.

Про зміни у проведенні ЗНО. 2021 рік стане першим, коли випускники зможуть складати ЗНО максимум з п’яти предметів, а не з чотирьох, як це було раніше.
Також у вересні стало відомо, що УЦОЯО з 2021 року зробив необов'язковим складання ЗНО з української літератури. Вперше у 2021 році абітурієнт зможе обрати зовнішнє незалежне оцінювання, яке він хоче пройти, – лише з української мови або з української мови і літератури.
До того ж з наступного року математика вперше стане обов’язковим предметом для випускників шкіл для отримання атестату. Щоб отримати документ про повну загальну середню освіту, треба обрати чотири предмети: українська мова і математика одразу є обов’язковими, третій предмет на вибір – історія України чи іноземна мова, і четверта дисципліна – на вибір учня з переліку 11-ти предметів, запропонованих Українським центром оцінювання якості освіти.
Джерело: Zik.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяИран заявил о завершении расследования катастрофы самолета МАУ
Следующая статьяДілок з Чернігівщини збував підроблену горілку у власному магазині