У Чернігові до кінця 2024-го року триває видача пільгових транспортних карток на проїзд у громадському транспорті, які мають отримати усі мешканці міста, що мають право на безоплатний проїзд.
А ось що робити тим, в кого є право на пільговий проїзд, але не має чернігівської реєстрації чи тим, хто постійно не живе у нашому місті – про це журналісти запитали в.о. мера Чернігова Олександра Ломаку під час його преспідходу 8 жовтня.
Очільник міста згадав, що за Конституцією, місцевим громадам мають компенсуватися затрати, які пов’язані з рішеннями, котрі приймає центральна влада:
— Рішення про пільги приймалися Урядом, або Верховною Радою. Відповідно, ті затрати, які громади несуть на пільги, мали б компенсуватися. На жаль, держава багато років не виконує ці свої зобов’язання і не забезпечує ані громадян, ані громади коштами на цей пільговий проїзд, який вони встановили, — підкреслив Олександр Ломако. — Ми, як громада Чернігова, несемо відповідальність виключно перед мешканцями, які нас обирали і які тут проживають. Відповідно, ми забезпечуємо мешканців Чернігова пільговими картками, для того, щоб вони могли пільгу, яку держава встановила (реалізувати, — прим.) – це, до речі, коштує десятки, скоро вже буде понад 100 мільйонів гривень.
Щодо компенсації пільгового проїзду у чернігівському громадському транспорті для українців, що живуть в інших громадах – на думку пана Ломаки, робити це мають або держава, або інші громади.
Але, як підкреслив політик, це не стосується військових:
— Люди, які мають посвідчення, які пов’язані з ветеранами (певно, мається на увазі посвідчення учасника бойових дій, — прим.) – звідки б вони не були, ніхто з них ніколи гроші брати не буде, — підкреслив пан Ломако.
Що ж до інших категорій нечернігівських пільговиків – влада Чернігова хоче, щоб громади, в яких живуть ці пільговики, заключали угоди, та, відповідно, сплачували Чернігову гроші за безоплатний проїзд таких українців:
— Наша позиція така: громади, які хочуть, щоб їх мешканці безперебійно, спокійно їздили, мають заключити угоду: для них це будуть «копійки». Поки є час, хай люди, яким це потрібно, ідуть у свою сільську чи селищну раду і пропонують. Ми готові – договори у нас готові: підписуємо договір, рахуємо людей по цих картках і компенсуємо різницю. Чому громада Чернігова має сплачувати за пільговий проїзд представників інших громад міста? – це питання, яке нам задають наші виборці, — стверджує в.о міського голови.
Як заявив очільник Чернігова, влада міста готова передавати пільгові картки напряму у громади.
Нагадаємо, очікується, що проїзд по пільговим транспортним карткам стане обов’язковим з початком 2025-го року. Станом на кінець вересня ці картки отримали 37 тисяч городян. Всього ж, за оцінками влади, право на безоплатний проїзд мають 65 тисяч чернігівців.
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група
Джерело: 0462.ua