АКТУАЛЬНО Інформаційну допомогу в подоланні кризових явищ, які виникли через пандемію, надає малим та середнім підприємствам Чернігівська регіональна торгово-промислова палата в рамках ініціативи COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКА. Насамперед допомогу зможуть отримати підприємці Чернігівської та Сумської областей і міста Славутич. Та оскільки переважна більшість послуг надаватиметься в режимі онлайн, то взяти участь у програмі зможуть і представники інших регіонів.
Бізнес-клініка допоможе підприємцям, власникам та директорам, від мікро-, до середніх підприємств. Основна допомога – інформаційна. Так, учасники програми отримають різнобічні консультації з усіх тем, які можуть їх хвилювати. Їх надаватимуть провідні фахівці у сфері бізнесу, а всю отриману інформацію можна буде реалізувати на практиці.
Підтримка спрямована на бізнесменів, які працюють в різних секторах виробництва але в пріоритеті представники харчової галузі, легкової промисловості, деревообробки, машинобудуванні, а також підприємства очолювані жінками.
У рамках програми в онлайн режимі проходитимуть тренінги та вебінари. На них фахівці національного рівня говоритимуть на злободенні для кожного підприємця теми, як то кадри, продажі, комунікації або ж маркетинг.
Тренінги проходитимуть цілий день і включатимуть, як теоретичну частину, так і практичну. Тобто, незважаючи на онлайн форму, на них все одно можна буде повправлятися у використанні отриманих знань.
Президент ТПП Костянтин Іванов розповів — якщо епідемічна ситуація покращиться, то деякі напрямки допомоги зможуть надаватися, й так би мовити, в живу. Наприклад, різноманітні консультації. Завдяки тому, що торгово-промислові палати – це, так би мовити, не бюрократи від підприємництва, а частина реального сектору економіки, консультації можуть стосуватися майже будь-якої теми.
– Звернувшись до нас можна отримати професійні консультації які стосуються процедур експорту або імпорту, міжнародних договорів, угод в яких бере участь Україна. Можна отримати консультації. які стосуються процедур оформлення вантажів, експертиз, організаційної побудови компанії підприємства. І, власне, всі вони будуть з боку залучених експертів та спеціалістів, – розповів Костянтин Іванов.
Крім того, як повідомила віце-президент Чернігівської ТПП та координатор проєкту Лариса Циган, його учасники зможуть познайомитися один із одним та обмінятися досвідом та інформацією щодо можливостей, які нині існують у різних бізнес-сферах. Також буде можливість провести і діагностику підприємства та його команди, визначивши, як слабкі, так і сильні сторони, на які можна буде зробити ставку, як на переваги на ринку. Окрема складова програми будуть «ваучери», які учасники отримають на конкурсній основі. За їхньою допомогою вони зможуть отримати особисту допомогу в конкретних питаннях.
– Учасники зможуть пропрацювати з консультантом протягом декількох днів та реалізувати необхідні проєкти. Вони можуть стосуватися реорганізації компанії, сертифікації, розробки або наприклад тестування нової продукції чи послуг, – розповіла про «ваучери» Лариса Циган.
Але одна з найбільш цікавих для підприємців складових програми – це її менторська частина. Так, вона передбачає, що їх консультуватимуть не просто експерти, а інші підприємці, які вже мають досвід у розв’язанні тих або інших проблем. Тобто люди, які мають унікальні знання у певному бізнес-напрямку здобуті завдяки пережитому досвіду.
– Ментор надає професійну консультацію з власного досвіду, отриманого як завдяки вдалим рішенням, так і навпаки, завдяки помилкам. Тобто, він зможе підказати не тільки вдалий крок, а й убезпечити від невдалих. Ці люди знають на що треба звертати увагу перед тим як почати вирішувати якесь завдання. Вебінари та тренінги це дуже корисно, бо там суперконсультанти але от частина менторської програми від бізнесу, до бізнесу, від підприємця до підприємця — це одна з найсильніших сторін БІЗНЕС-КЛІНІКИ, – наголосив Костянтин Іванов.
Ініціатива COVID-19 БІЗНЕС-КЛІНІКА реалізується в Україні в рамках проєкту «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини, і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Завдяки цій підтримці весь спектр згаданої допомоги підприємці отримають абсолютно безкоштовно.
Для того аби взяти у ній участь достатньо заповнити заявку на сайті Чернігівської регіональної торгово-промислової палати.
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.