Понад пів тисячі інфікованих на Корюківщині. Діє карантин вихідного дня

194

В Україні місцева влада нині опинилася між двох вогнів. З одного боку – медики, які не справляються з лікуванням хворих на коронавірус, з іншого – підприємці, яких знову обмежили в діяльності, запровадивши локдаун вихідного дня.

Карантин чи ні

Наприкінці минулого тижня корюківська спільнота чекала на реакцію влади щодо запровадження з 14 листопада карантину вихідного дня, бо телевізійні новини останніх днів вносили певну плутанину.
Так, мери Львова та Івано-Франківська вдалися до зовсім нестандартних рішень: оголосили у своїх громадах суботу та неділю робочими днями. Представники чернігівської міськради теж не давали чітких коментарів з приводу обмежень у роботі багатьох закладів у вихідні дні.
Мовляв, не отримали документів від уряду, не знаємо нюансів. А тим часом малий бізнес перекривав державні автошляхи, гримів каструлями під стінами парламенту, записував відеозвернення у соцмережах.
Корюківський міський голова Ратан Ахмедов чітко заявив, що з 14 листопада починають діяти нові карантинні обмеження, які встановив уряд
Це означає, у вихідні дні функціонуватимуть лише магазини з продажу харчових продуктів, кормів для тварин, АЗС, СТО, аптеки, пошта. Працюватиме також продуктова частина ринку. Перукарні, ресторани, промислові магазини, кафе тощо згідно з рішенням уряду мають бути зачинені.
«Первинка» виснажена
Дуже непроста ситуація склалася й у Корюківській лікарні, медики вкрай виснажені. За словами головної лікарки Корюківського центру первинної медико-санітарної допомоги Світлани Лещенко, на прийомі пацієнтів залучені лише четверо їхніх лікарів.
Одна лікарка перебуває на курсах, а решта надають допомогу хворим у стаціонарі. Навантаження на одного терапевта чи сімейного лікаря щонайменше 30–40 пацієнтів у день.
А це означає, що прийоми тривають дуже довго, затягуються до ночі — до останнього відвідувача. Медики почергово працюють в ізоляторі, куди звертаються хворі з підозрою на коронавірус, і в поліклініці.

У середу, 18 листопада, зі стаціонару повернуться двоє лікарів, які працювали там останній час. Медикам стане трохи легше

На сьогодні не менше пів тисячі людей перебувають на лікарняному, з багатьма треба спілкуватися телефоном. А це теж робота. Медпрацівники сподіваються, що карантин вихідного дня хоч трохи притишить лавину інфікування, яка щодня набирає обертів у Корюківському районі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЛР-тестування: як підготуватися і кому його мають призначати
Понад пів тисячі інфікованих
Ольга Кузюра, завідувачка Корюківського міськрайвідділу ДУ «Чернігівський лабораторний центр МОЗ України» повідомила, що з початку карантину в Корюківському районі коронавірус лабораторно підтвердили вже у понад пів тисячі людей.
Переважна кількість інфікованих корюківчани. Хоча росте захворюваність і в інших населених пунктах, зокрема, Бречі, Камці, селищі. У Козилівці виявили коронавірус в учителя та учня.
Серед освітянських закладів найбільше інфікованих учнів і вчителів у першій школі. Там на цей час сім класів перебувають на самоізоляції

Виявили COVID-19 у дошкільному закладі «Дельфін» — захворіли вихователь і кухар. На самоізоляцію пішли одна зміна кухонних працівників і група вихованців. Загалом не менше сорока медиків хворіє, і у все більшої кількості дітей виявляють інфекцію.
Новації з тестами
За словами Ольги Петрівни, почали діяти урядові новації, які були запроваджені ще наприкінці жовтня, але до них не вдавалися. Тепер же, через завантаженість лабораторії в Чернігові, й до них дійшли.
Схема діє така: десять днів людина з коронавірусом лікується, три дні за нею лікар спостерігає, і на 14-й день, якщо немає симптомів, вона приступає до роботи
З понеділка перестали брати повторно ПЛР-тести у людей, у яких виявили COVID-19 і вони певний час лікувалися. Черга пацієнтів, яка вишикувалася зранку 16 листопада неподалік вхідних дверей до поліклініки, де беруть мазки, розчаровано розійшлась.
На запитання, коли можуть зачинити школи на карантин, Ольга Петрівна каже, що заклади освіти підуть на карантин, якщо захворіє половина учасників навчального процесу.
Ірина Гайова, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВторой тур местных выборов: ЦИК выделила более 50 млн грн для восьми ОГА
Следующая статьяГрузия продлила запрет на международные авиарейсы