Понад 5000 скоб за два місяці: чернігівські волонтери виготовляють кріплення для бліндажів

23

За понад два роки повномасштабного вторгнення з’явилося безліч варіантів для допомоги військовим. Окрім донатів, українці плетуть сітки, власноруч створюють дрони, павербанки, та багато іншого, що так необхідно на фронті. Серед таких людей і чернігівські волонтери «Об’єднання добровольців «Бо Можемо», які, окрім того, що охопили всі перераховані варіанти допомоги, ще й виготовляють скоби для кріплення бліндажів.


«СТАРАЄМОСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ РЕСУРСИ ЛЮДСЬКИХ ПОЖЕРТВ МАКСИМАЛЬНО ЕФЕКТИВНО»

Такі скоби необхідні нашим захисникам для скріплення лісоматеріалу, який зазвичай використовують для бліндажів та опорних пунктів. Кругляки засипають землею, і щоб вони не розходилися під вагою ґрунту, їх треба закріпити. Співзасновник ГО «Об’єднання добровольців «Бо Можемо» Андрій Галюга пояснює:

Андрій Галюга

Це найпростіша деталь кріплення для лісоматеріалу. Враховуючи, що сам кругляк великого перерізу, не маленький, то звичайні цвяхи для цього не підходять. Тому такі скоби зараз є майже безальтернативним способом скріплення круглого лісу. Це той засіб кріплення, який найпростіше виготовити, бо майже не треба ніякого спеціального обладнання, якихось станків, як для цвяха.

Собівартість такого виробу близько 11 грн, в той час, як в магазині він коштуватиме близько 26 грн. Волонтери витрачають кошти лише на арматуру та балонний газ. Однак Андрій Галюга зазначає, що якщо ковалів менше, то газу витрачається більше, а отже може зростати й собівартість. Але це все одно обходиться дешевше ніж у магазинах, де товар проходить через низку постачальників.

Чим більш ефективно ми будемо використовувати ресурси, тим більше ми зможемо зберегти тих ресурсів, – говорить Андрій Галюга. – Коли у нас є 50 000 грн, то ми можемо купити умовно 2000 скоб. Але якщо купувати арматуру, то ми можемо виготовити 5000 скоб. Тобто ті наявні ресурси, які ми беремо з людських пожертв, стараємося використовувати максимально ефективно.

Процес виготовлення доволі простий. Метал нагрівається, потім його загострюють молотком, і після цього згинають у скобу на спеціальному верстаті. Найголовніше – це витримка правильної температури, та певна ритмічність і швидкість роботи.


«В ЦЬОМУ НЕМАЄ НІЧОГО СКЛАДНОГО, НАВІТЬ У ДІВЧАТ ВИХОДИТЬ»


Оскільки чернігівські волонтери постійно допомагають військовим, їм надійшов запит на скоби від 1-ї танкової бригади. Спочатку закупили 500, потім 750, а потім був запит на 1500. Оскільки закупки були не дешеві, у волонтерів з’явилася ідея самостійно спробувати виготовляти скоби.

Виготовлення скобВиготовлення скобВиготовлення скоб

Ми відвезли на фронт, і зрозуміли, що, по-перше, їх дорого купувати, а по-друге, потрібна велика кількість. Два місяці тому ми почали самостійно їх виготовляти. Перший раз вийшло не дуже вдало. Ми не знали нюансів, бо нас ніхто не вчив. Дивилися відеоуроки, розповіді, як правильно робити. Але людина краще сприймає вже коли робить це своїми руками. Ми зіпсували всього 30 деталей, та й ті потім переробили на менші. Так через проби й помилки швидко навчилися. В цьому немає нічого складного, і навіть у дівчат виходить.

За два місяці «Бо Можемо» вже відправили військовим близько 5000 скоб. Волонтери постачають засоби кріплення не лише на прикордоння Чернігівщини, а й на інші напрямки, наприклад у Донецьку і Луганську області.

Чернігівські «ковалі» збираються на виготовлення скоб майже кожного дня. Одна з волонтерок Ірина говорить, що гнути арматуру не важко, і з цим може справитися будь-хто. Ці слова перевірила і наша кореспондентка, яка спробувала зігнути скобу на верстаті. Тож можемо підтвердити, що це справді не важко.

Ірина

Я швидко навчилася гнути, але кувати як хлопці не вмію, – ділиться Ірина. – Якщо хтось триматиме скобу, то можу побити, а от у самої поки що виходить не зовсім так, як треба. Поки що цим хлопці займаються, але якщо доведеться, буду і кувати, адже від цього нікуди не дітися.


«ПООДИНЦІ НАМ НЕ ВПОРАТИСЯ, А ОТ ГУРТОМ МИ БАГАТО МОЖЕМО»

Волонтер та верхолаз Віктор приєднується до виготовлення скоб ледь не кожного дня. Чоловік і кує, і згинає арматуру. Віктор говорить, що це нова справа для нього, проте йому швидко вдалося її опанувати.

Віктор

Приєднався, бо не вистачає скоб військовим. Кожен, хто допомагає армії, робить велику справу, і це важливо. Поодинці нам не впоратися, а от гуртом ми багато можемо. Кожен з нас – це ніби якась краплинка, з яких збирається така маса добрих справ, – пояснює Віктор.

Часто допомагає волонтерам і Олександр, який працює інженером-технологом на цегельному заводі. Чоловік розповідає:

Олександр

Я вже другий рік допомагаю організації. Приєднувався до розбору завалів, ремонту дахів, відбудови, а тепер і до виготовлення скоб. Можу прийти десь двічі на тиждень у будні, і на вихідних стараюся приєднатися. Я вважаю, що краще допомогти військовим, замість того, щоб сидіти вдома без користі. Кожен має робити хоча б якийсь вклад, допомагати.

«Бо Можемо» збираються на виготовлення скоб майже кожного дня. Приєднатися до цієї справи може будь-хто. Волонтери завжди раді новим людям, які готові вчитися та допомагати, адже запитів не стає менше. Андрій Галюга зазначив, що це стосується не лише скоб.

Запитів з кожним днем стає все більше і більше, тому люди, які бажають приєднатися до нашої організації, завжди будуть бажаними. Вони можуть прийти на плетіння маскувальних сіток, на розбір завалів, відбудову, можуть долучитися до 3D друку. Хто має хист до електроніки, ми можемо запропонувати збірку дронів і павербанків. Є багато напрямків, і найголовніше для нас – це люди, тому ми будемо раді кожному, хто захоче приєднатися.

Уся інформація про те, як і коли можна долучитися до допомоги волонтерам, розміщується на сторінках ГО «Об’єднання добровольців «Бо Можемо» у Facebook, Instagram, та в Telegram-каналі. Також закликаємо читачів задонатити на скоби для бліндажів, які рятують життя наших військових.

Посилання на банку: https://send.monobank.ua/jar/9KfG5oWZSs
Номер картки банки: 5375 4112 1832 3959


Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяНемає електрики — немає і води: як вирішують проблему в багатоповерхівках Чернігова
Следующая статьяУ селі на Чернігівщині створюють громадський простір (Фото)