Погода серпня: знову побачимо «тридцятки» на термометрах!

153

То хто там жалівся на осінній настрій? Судячи з останніх температурних показників, літо ще здавати свої позиції не збирається! Адже тиждень, що минає, «балував» нас спекою. І зависокі температури «за тридцять» знову заходять на територію України. Та про це згодом, а зараз згадаємо дні минулі. Як повідомили в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, з початку тижня територія області знаходилася в зоні впливу поля підвищеного тиску, потім –улоговина південно-східного циклону з впливом атмосферного фронту, наразі ж – периферія антициклону із Західної Європи. Денна температура повітря у ці дні підвищувалась до 29-31º, вночі знижувалась до 14-18º тепла. Середньодобова температура була вищою за норму на 4º. Отакі серпневі «зашкварики»! А чи буде й далі «смажити»? Метеорологи вже повідомляють про це.


13 серпня
по Чернігівській області буде мінлива хмарність, без істотних опадів, вночі та вранці місцями слабкий туман, вітер північно-західний 7-12 м/с. Температура: вночі 11-16º, вдень 23-28º тепла. По Чернігову також буде мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер північно-західний 7-12 м/с. Температура: вночі 13-15º, вдень 25-27º тепла.

На вихідні, 14 та 15 серпня
, прогнозується мінлива хмарність, без істотних опадів (вночі та вранці місцями слабкий туман). Вітер північно-західний з переходом на південно-західний 5-10 м/с. Температура: вночі 11-16º тепла, вдень 14 серпня 25-30º, 15 серпня 27-32º тепла.
16 та 17 серпня місцями очікується невеликий короткочасний дощ, гроза. Температура: вночі 15-20º тепла, вдень 16 серпня 27-32º, 17 серпня 29-34º тепла.
Прогноз погоди беремо до уваги і зазираємо вже до народного календаря.
12 серпня вшановується пам'ять апостолів Сили, Силуана та інших. У минулі часи примічали: якщо цей день похмурий і прохолодний, то дощу можна не боятися і продовжувати роботи в полі, якщо ж було душно, а комахи були особливо злі і кусючі, то очікували дощу.
13 серпня відзначається день пам'яті праведника Євдокима. У народі цей день називали «Євдокимове заговіння», оскільки з 14 серпня починався Успенський піст. На Євдокима наші пращури слідкували за сходом сонця: якщо воно при сході було яскраво-червоним і ховалося у хмари, то чекали дощу.

14 серпня відзначається свято Походження Хреста Господнього (Перший Спас), Маковія. Наші пращури говорили, що у Спаса всього в запасі: і дощ, і вітер, тобто погоду у цей день передбачити було складно. Вважається, що з цього дня починаються проводи літа і вже може бути перший ранній нічний заморозок. Також починалия холодні роси…
15 серпня відзначається перенесення із Єрусалиму до Константинополя мощів первомученика Стефана (Степана), який вважається покровителем коней. Наші пращури примітили: яка погода на Степана – таким і вересень буде.
16 серпня вшановується пам'ять преподобного Антона Римлянина, Новгородського чудотворця, якого в народі називали Антон-Віхровій. Саме цього дня часто буває вітер, по якому судили про майбутню зиму. «Якщо на Антона вихор – чекай сніжну зиму» — казали. Ще в давнину помітили й таке: яким був цей день, таким і жовтень буде. Нас же тепла літня погода ще не покидає…
Тепле літо йде лужком,
Постьобує батіжком.
По травичці побрело,
Снопик жита принесло.
Отак серпень серед нив
Жниварів уже зустрів…

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяЗаместителя мэра Николаева взяли под стражу с залогом
Следующая статьяСтадо овец погибло во время удара молнии