ПЛР-тестування: як підготуватися і кому його мають призначати

190

За якими симптомами сімейний лікар має направити вас на ПЛР-тестування? Куди звертатися, якщо цього не відбулось? Як підготуватися до тестування і чого не можна робити напередодні. Про це у програмі «Прайм-вечір. Акценти» Українського радіо Чернігівської хвилі розповіла Тетяна Лебедєва – начальниця відділу управління охорони здоров’я ОДА.

Згідно з повідомленням від керівника лабораторного центру Миколи Донця від 29 жовтня з посиланням на відповідний наказ МОЗ, обстеженню ПЛР-тестом підлягають:

  • люди з ознаками ТГРС (тяжкого гострого респіраторного синдрому) та інших ГРВІ;
  • пацієнти, які відповідають визначенню підозрілого імовірного випадку захворювання на СOVID-19 та пневмонії;
  • ті, в кого ІФА-тест показав позитивний результат імуноглабулінів типу A,M,G;
  • контактні особи, симптоми яких не виключають проявів СOVID-19;
  • контактні особи з групи ризику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові з’явилися нові тести на виявлення коронавірусу
Саме цим мають керуватися лікарі, приймаючи рішення про ПЛР-тестування пацієнта. Як каже Тетяна Лебедєва, начальниця відділу управління охорони здоров’я ОДА, вони не мають права відмовити пацієнтам у тестуванні в таких випадках.
«У будь-якому випадку, рішення про призначення ПЛР приймає лікар. Якщо пацієнт не згоден з цим рішенням, у нього завжди є право звернутися, у тій клініці, де він спостерігається, до завідувача відділення, до керівника закладу або ж до Управління охорони здоров’я. І буде прийняте спільне рішення», — сказала Тетяна Лебедєва.
З її слів, приблизно на п’ятий день в організмі людини з’являються антитіла до коронавірусу. Їх визначає ІФА-тест. Тож лікар може прийняти рішення відправити пацієнта на це тестування. До того ж, воно коштує менше. До прикладу, один ПЛР-тест коштує області близько 1000 гривень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя після «корони»

Обласний лабораторний центр робить 800-1200 ПЛР-тестів на день. За один раз до апарату завантажується 96 зразків, виявлення результату триває 6-8 годин. Точність ПЛР-тесту становить 70-80%, сказав Артем Ярошенко, в.о. заступника директора обласного лабораторного центру.

«Потрібно протягом двох годин до моменту здачі уникати будь-яких маніпуляцій зі слизовими оболонками горла і носа: не полоскати, не курити, нічого не їсти й не вживати будь-яких напоїв, особливо каву та чай, медикаментозних засобів не вживати. Зуби теж краще не чистити», — сказав Артем Ярошенко.
А от по закінченні лікування, під час виписки, повторне тестування не обов’язкове, каже Тетяна Лебедєва.
«На сьогодні вже встановлено: якщо людина переносить у легкій формі, і якщо у неї протягом трьох діб вже немає ніяких клінічних ознак, і вона почуває себе здоровою, і пройшло 10 днів з моменту встановлення в неї факту інфікування, то ми маємо право допустити цю людину до спілкування з іншими, оскільки вже доведено, що при таких умовах вірусу в неї вже немає. Такі рекомендації дає МОЗ».
UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяУкраина сохранила двухпалатную поддержку Конгресса США — Зеленский
Следующая статьяПрезидент обратился к украинцам в ОРДЛО: вы знаете, кто блокирует КПВВ