Протягом 2021 року у Чернігові до приватизації готується усього лише 5 об’єктів. Про це на нараді у мерії розповів керівник Фонду комунального майна Олексій Єпінін.
За його словами, відповідно до рішення міської ради, у списку на приватизацію на 2021 рік – 5 лотів. Мова йде про нежитлові приміщення за адресами:
• вул. Любецька, 28-б (315 м2 біля заправки, неподалік від перехрестя з вул. Чорновола); на грудневій сесії депутати дозволили нинішньому орендареві – компанії ВПК-Сервіс – викупити майно, оскільки фірма за час оренди суттєво покращила стан будівлі.
• вул. Серьожнікова, 6-а (84 м2 на розі вулиці Серьожнікова та Святомиколаївської) – через аукціон.
• вул. Старостриженська, 7 (60 м2 у приватному секторі на виїзді з Чернігова в напрямку Києва; неподалік Катерининської церкви) – через аукціон.
• вул. Захисників України, 7б та 7б-1 (чотири приміщення загальної площею майже 316 м2) – між стадіоном біля школи №30 та школою мистецтв. Приватизація шляхом аукціону.
• вул. Шевченка, 27-1 (35 м2) – біля магазину «Союз» на розі вулиць Гончої та Шевченка. Приватизація шляхом аукціону.
– Один – шляхом викупу і чотири – шляхом аукціону. Також протягом року до переліку можуть увійти інші приміщення, які вільні або орендна плата недостатньо висока щоб утримувати їх, – зазначив чиновник.
Усього Фонд комунального майна планує виручити за об’єкти 5 мільйонів гривень – саме такий план надходжень до бюджету міста на 2021 рік.
На зауваження міського голови щодо повільного процесу продажу («Чого ви тягнете і продаєте по 3–5 об’єктів щороку? Якщо об’єкти неліквідні – їхня ціна з часом лише знижується. Ухваліть рішення і за рік продайте усі приміщення, які недоцільно утримувати») Олексій Єпінін розвів руками: мовляв, це фактично останні вільні приміщення у комунальній власності.
– На сьогодні вільних об’єктів практично не залишилося. Раніше їх приватизувати не могли, оскільки вони частково використовувалися установами міської ради і були в оренді, – пояснив чиновник.
Максимум, на що можна розраховувати – ще до 5 додаткових об’єктів долю яких поки обговорюють, додав керівник ФКМ. Деякі з них хочуть використовувати комунальне підприємство.
Усього за попередні 4 роки у Чернігові було приватизовано 53 об’єкти комунальної власності (з них 25 підвальних приміщень). Це принесло в бюджет 35 мільйонів гривень.
приватизація ФКМ комунальне майно Юрій Єпінін фонд комунального майна