Окупація в 2022 році та постійні звуки вибухів і дотепер. Від початку 2025 року обстріли прикордоння Чернігівщини значно збільшилися. Суттєво потерпають від обстрілів і прикордонні села Корюківського району.
«Багато обстрілів прикордоння, відчувається певне збільшення. Працюють із міномета, артилерія, стрілецька зброя. Дуже багато використовують fpv-дронів або дронів зі скидами, скидають міни, гранати, акумулятивні гранати на наших бійців, на мирне населення. Пошкоджують будівлі, господарські будівлі»,- Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА.
Через обстріли прикордоння погіршилась і транспортна ситуація, проте якщо її було більш-менш вирішено за допомогою волонтерських благодійних організацій, то доведення продуктів до деяких сіл залишається неможливим.
«Зараз ходять благодійні маршрути і на Клюси, і на Гірськ раз на тиждень, щоб люди мали можливість потрапити до центру громади, або далі кудись поїхати – чи до Чернігова, чи до Корюківки.
Магазин працює, знаю, в селі Гірськ. У Гуті, мабуть, уже ні. Скажімо так, привозять або рідні, або староста, діловод із села Тихоновичі.
Хліб возили. Зараз приватний підприємець боїться вже возити хліб. Люди, які виїжджають у місто, набирають на всіх, привозять і вже потім, скажемо так, роздають хто що замовляє»,- Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА.
У селах, розташованих у межах 20-кілометрової зони, навчання в закладах освіти відбувається онлайн, також головною умовою очного навчання є наявність укриттів у приміщеннях.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Села прикордоння повністю знищені внаслідок обстрілів: жителі півночі Чернігівщини змушені покидати рідні домівки (Відео)
«Зараз дуже багато проєктів у районі, в яких залучені і громадські організації, благодійні організації, місцевий бюджет щодо облаштування захисних споруд: або ремонт, або будівництво нових. Наприклад, у Корюківці будується нове з нуля. Я знаю, що в Сновську в училищі лісового господарства є погодження і також буде нове бомбосховище»,- Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА.
Наразі в районі здійснюється ветеранська політика, метою якої є підтримка ветеранів та їхніх родин у різних сферах життя. Родинам загиблих Героїв надається одноразова матеріальна підтримка в громадах, де вони проживали.
«У нас створюються певні структурні підрозділи щодо допомоги нашим ветеранам і демобілізованим особам ЗСУ. У Сновську вже працює фахівець супроводу. Днями був конкурс по Сосницькій громаді, в райдержадміністрації створено відділ ветеранської політики»,- Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА.
Проте якщо ці нагальні потреби вирішуються за підтримки органів влади та благодійників, то проблема щодо комісійного обстеження зруйнованих будинків у часто обстрілюваних селах подекуди вирішується значно складніше.
«Вони б’ють без розбору: чи то військовий якийсь об’єкт, чи то цивільний об’єкт. Потім для себе показують гарну картинку, що вони молодці. Просто нелюди.
Прилітає постійно, комісія просто з безпекових міркувань не може виїхати і повноцінно працювати в цих населених пунктах. Дякую старостам, вони для мене герої, які виїжджали до цих населених пунктів, особисто робили фото будинків, що стане підставою для отримання певних відшкодувань людям.
Зараз найголовніший план – це Перемога. А перемога буде, якщо ми всі разом будемо до цього робити певні кроки – хто які має робити, допомагати ЗСУ…»,- Павло Мірошниченко, начальник Корюківської РВА.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Оксана Замятіна
TagsВійна Новини ТОП Чернігів Чернігівщина