Традиція відзначати 14 лютого як день, що прийнято присвячувати своїй половинці прийшла на наші терени відносно нещодавно. Цього дня освідчуються у почуттях, роблять пропозиції руки та серця, підносять романтичні подарунки і просто намагаються якомога краще провести час разом. Тож, якщо у вас є кохана людина, ви скоріш за все чекатимете його з нетерпінням.
Однак, що робити тим кому це свято може принести дещо протилежний настрій? Насамперед, через відсутність другої половинки. Практично будь-якого популярного серед усіх верств населення свята завжди є і темна сторона. І вона полякає в тому, що багато хто не може відзначити його за прийнятими в суспільстві канонами.
Журіться на здоров’я
Одна з головних причин того, що свята замість того аби приносити радість викликають смуток та журбу – нав’язливість із якою вони намагаються затягнути людей до свого виру. Так, навіть якщо ви принципово перестанете користуватися календарем та ізолюєте себе від будь-якого спілкування зі святом на тривалий час, для того аби безпомилково зрозуміти яка нині пора року вам вистачить одних відвідин супермаркету. Адже там, відповідно, буде відділ присвячений найбільш популярному сезонному святу.
Наприклад, листівки знані в народі, як валентинки з’являються у продажу за пару тижнів до самого дня. А от уся новорічна атрибутика починає продаватися ледь не з кінця осені. Втім, товари це лише верхівка айсбергу. Так, змінюється буквально все – від оформлення кав’ярень та громадських місць, до новинних сюжетів та фільмів, які показують по телевізору.
Психолог Надія Локоть вважає, що ми журимось на свята, через розчарування, яке виникає, коли не здатні відзначити його за усталеним каноном. Інтернет переповнений рецептами та порадами з приводу того, як самотнім людям провести День закоханих так аби не зажуритися. Пропонується навіть ізолюватися від зовнішнього світу. Однак, Надія Локоть вважає інакше.
Тобто, якщо ви зажурилися через те, що не можете відзначити День усіх закоханих бо у вас немає пари, не варто так би мовити, заганяти це почуття вглиб душі або ж якимось чином не помічати святкової атмосфери. Адже так ви не тільки не полегшите собі життя, а й навпаки – можете зробити гірше. Так, будь-який емоціям треба давати вихід, а от приховувати їх навпаки не варто.
А ось якщо вийти з цього стану ніяк не виходить, варто подумати про допомогу спеціаліста. Однак, такий стан свідчить про порушення і неможливий за звичайних умов. Так, журба – це емоція, що не може тривати вічно. Вона така ж швидкоплинна, як і будь-яка інша і дати їй можливість вийти на зовні, означає вирішити левову частку проблеми через яку вона і з'явилася.
Емоціям – так, алкоголю – ні
Тож, якщо ви розумієте, що журби не уникнути, варто подумати про те, як зробити це якомога якісніше та цікавіше. І для цього, найкраще підійде діяти за порадою «не слухати порад». Тобто, не ізолювати себе, ані від спілкування із закоханими парами, ані від романтичних фільмів. Навпаки, варто подумати, що саме дасть вам можливість виплеснути журбу назовні, а не уникати цієї емоції.
Крім того, вона зазначає, що будь-які емоції нерозривно пов’язані з тілом. І так само, як тіло реагує на наші почуття, так і на них можна впливати за допомогою тілесних справ. І найкращим помічником можуть стати фізичні навантаження або процедури. Наприклад, можна сходити на масаж чи до басейну. Не зашкодять і такі розваги, як перегляд фільмів або читання книжок.
Є лише одне застереження – алкоголь. Попри те, що дуже часто негативні емоції прийнято «гасити» за допомогою цієї речовини, робити це все ж таки не варто. Та й у цьому багато хто хоча б раз переконувався на власному досвіді. Адже навіть найбільш «веселі»посиденьки, як правило, лише відтерміновують переживання але аж ніяк не позбавляють їх.
Причини та наслідки
Як і будь-яка емоція, журба – це наслідок, а не причина. Тож і боротися виключно із самим лише почуттям не варто. Адже таким чином проблему не вирішити. В якомусь сенсі, негативні емоції можна порівняти з високою температурою. Вона також може виникати за багатьох причин і свідчить про те, що з організмом щось негаразд. Однак, коли інших симптомів немає, поява високої температури дає поштовх для того аби спробувати знайти хворобу. Так само і з журбою.
А ось від чого й справді варто себе убезпечити – це так званий токсичний вплив. Тобто, коли цього дня вам почнуть дорікати тим, що ви не маєте пари. Особливо, це стосується молодих людей, які на думку своїх рідних «затягнули» з одруженням чи стосунками.
Одна з головних причин того, що ми журимося на свята – невміння гарно проводити повсякденний час. Адже коли ми перестаємо жити за принципом «тут і зараз», то починаємо зациклюватися на датах, в які дозволяємо собі розслабитись.
Тож, убезпечувати себе від емоцій та почуттів не варто. Так само, як не треба зумисно тікати від антуражу Дня усіх закоханих. Врешті, цей день ви можете присвятити собі самому коханому та розібратися у власних емоціях. І, можливо, виявиться, що ваша самотність не така уже й проблема.А будь-яке свято, насамперед – лише дата в календарі.
Довідка:
День Святого Валентина або ж Свято усіх закоханих почало відзначатися у світі відносно нещодавно. В Україну ж взагалі потрапило менш ніж 30 років тому. Однак, за цей час воно набуло власних традицій та обрядовості. Наприклад, цього дня прийнято дарувати подарунки, ходити в кіно або ресторани і неодмінно дарувати одне-одному «валентинки»– святкові листівки у вигляді сердечок.
Еженедельник "Семь Дней" кохання стосунки День святого валентина психолог