Пам’ятка водію: все, що слід знати про каталізатори

206

АКТУАЛЬНО Каталітичний нейтралізатор — це частина вихлопної системи, яка розташована на приймальній трубі або відразу ж після неї. Стільники, які розташовані всередині цієї деталі, містять дорогоцінні метали. Вихлопні гази у процесі контакту із цією частиною очищуються від шкідливих для здоров'я людини та екології речовин. Такі деталі цінуються навіть після їх пошкодження. AutoCatalystMarket — це відмінний варіант позбавитись від несправної деталі і повернути частину коштів для купівлі нової запчастини.

Призначення каталізатора

Робота двигуна супроводжується утворенням з палива токсичних речовин. Каталізатор потрібний для нейтралізації отруйних елементів, таких як:

  • СО — монооксид вуглецю;
  • NO, NO2 — оксиди азоту;
  • НС — вуглеводні.

У каталітичному нейтралізаторі за допомогою дорогоцінних металів відбувається «допалювання» газів, які згубно впливають на здоров'я людини і забруднюють довкілля.


Причини пошкоджень каталізатора

Життєвий ресурс каталітичного нейтралізатора складає близько 150 тисяч кілометрів пробігу. У деякі моменти ця деталь може вийти з ладу набагато раніше. І на це впливає ряд чинників:

  1. Застосування низького за якістю або етилованого бензину.
  2. Попадання олії/антифризу у камеру згоряння.
  3. Занадто збагачена паливна суміш.
  4. Неправильне промивання паливної системи.

Усе це може призвести до зменшення функціональності каталізатора. Та у такому разі шкідливі суміші не згорають повністю і засмічують канали. Несправний каталітичний нейтралізатор, зокрема, може стати й причиною втрати потужності транспортного засобу.

Види каталізаторів та їх слабкі місця

У сучасних автомобілях часто зустрічаються керамічні каталізатори. Вони ефективніші, але разом з тим частіше виходять із ладу. Призвести до поломки цієї деталі може система запалювання, оскільки через недогорання паливо накопичується у випускному тракті. Металеві каталізатори більш практичні і встановлені на більшості автомобілів. Цей варіант відрізняється стійкістю. Але на його знос можуть вплинути проблеми із паливною системою. Забиті стільники не зможуть повною мірою очистити вихлопні гази. Також, через постійні перепади температури корпус такого каталізатора може тріснути завчасно.

Цінність каталізаторів

Відпрацьовані деталі можна продати за вигідною ціною скупникам. Цінується цей елемент через наявність дорогоцінних металів всередині корпусу. Вартість такої запчастини після поломки безпосередньо залежить від її загального стану на момент збуту. Не варто затягувати із заміною каталізатора. Якщо його вчасно зняти, можна зберегти якомога більше дорогоцінних металів, що впливає на суму виручки з продажу.

Детальнішу інформацію можна отримати у скупників. Після аналізу йде підрахунок, який покаже за скільки можна віддати несправну деталь. У будь-якому разі, краще продати його, ніж зберігати в гаражі без діла.
Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяСоюзник США вне НАТО: что завтра рассмотрят нардепы и нужно ли это Украине
Следующая статьяУЄФА дозволив уболівальникам відвідувати виїзні матчі