З 1 березня 2025 року всі декларації, що підписані із сімейними лікарями, які не пройдуть верифікацію, будуть визнані неактивними. Це означає, що пацієнти можуть втратити доступ до гарантованих державою медичних послуг.
Яких пацієнтів це стосується? Що саме слід змінити або перевірити? До якого числа треба звернутися до свого сімейного лікаря? Що робити тим, хто до вказаної дати не перевірить свою декларацію і лікар не встигне внести зміни? Про це розповіла лікарка загальної практики сімейної медицини Чернігівської міської лікарні №2 Оксана Кальдяєва в ефірі «Українського Радіо Чернігів», пише «Суспільне Чернігів».
Лікарка пояснює: Національна служба здоров'я протягом 2024 року зробила звірку даних, які є в деклараціях пацієнтів з тими даними, які є доступні для Національної служби.
«Це ідентифікаційний код та паспортні дані. Якщо ці дані не збігаються в деклараціях, то їх треба перезаключити. Це не дуже тривала процедура, але її треба зробити».
Для уточнення даних треба звернутися тим хто:
- Не звертався до лікаря протягом останніх трьох років. Він зайде на сторінку, проведе мінімальний огляд і ця декларація буде верифікована. В іншому випадку декларація буде рахуватися за лікарнею, але на неї не виділятимуть гроші.
- Змінив свої дані. Це можуть бути люди, які змінили своє прізвище. Частіше це бувають жінки, які вийшли заміж. Також треба звернутися тим, хто змінив паспорт. Наприклад, книжечка стала ID-карткою або ID-картка закінчилася.
- Заключив декларації ще на початку 2018 року. Тоді ідентифікаційний код протягом пів року був необов'язковий був і його не вносили.
«Бажано це зробити найближчий місяць. Списки пацієнтів нам приходили періодично і ми передзвонювали, але є, на жаль, ті, хто змінив номери телефонів. Тому, таким людям треба спочатку написати листа до Національної служби з проханням змінити номер телефона».
Зі слів Оксани Кальдяєвої, з жовтня 2024 року до лікарень надходили списки від Національної служби з переліком людей, у яких є різниця між даними в декларації та даними, які в реєстрах.
«Таким людям ми телефонували. Крім тих, кому не могли додзвонитися або, наприклад, були зміни даних в кінці 2024 року. Проте, всім не потрібно зараз звертатись, якщо людина постійно відвідує свого сімейного лікаря. І вони протягом останнього року зверталися, лікар не телефонував їм та у них не змінювались дані. Тоді бігти до лікаря не потрібно».
Для тих, хто зараз перебуває за кордоном треба також зв'язатися з лікарем для уточнення даних, додала Кальдяєва.
«Але, якщо людина за кордоном і найближчим часом не планує повертатися, тоді декларація стане неактивною».
Зі слів лікарки, поновити таку декларацію можна тоді, коли людина повернеться в рідне місто. Для цього треба звернутися до сімейного лікаря.
«З собою мати паспорт, ідентифікаційний код і телефон для того, щоб внести всі дані. Також хочу зазначити, що ми вносимо тільки фактичну адресу проживання, прописку ми не зазначаємо в декларації».
«Звичайно, нічого незворотнього не станеться якщо не оновити дані вчасно, але краще це зробити для того, щоб отримати консультацію лікаря або відкрити лікарняний. Бо на уточнення даних може піти тиждень».
Щодо внутрішньо-переміщених осіб, то для декларації місце перебування людини не має жодного значення, має значення прописка і паспорт, каже Оксана Кальдяєва.
«Якщо у людини, наприклад, були втрачені документи та вона отримала новий паспорт і має новий телефон, то за можливості треба звірити з лікарем дані. Бо, на жаль, наступний етап, коли пацієнти йдуть до вузьких спеціалістів, то створюється план лікування. І цей план лікування обов'язково приходить на номер телефона. Якщо він не приходить, то зробити візит до вузького спеціаліста з подальшим формуванням направлень неможливо».
Лікарка радить, звернутися до лікарні і не зволікати часом, бо хтозна-коли людині треба буде або консультація лікаря або лікарняний листок.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Джерело: 0462.ua