Минулої середи комісія з департаменту екології та північного регіонального управління приїжджали дивитися, як проводять облік в спеціалізованому мисливському господарстві «Рись». Землі господарства на території колишнього Козелецького району, 14,9 тисячі гектарів.
Про це повідомляє газета «Вісник Ч».
— Їздили на підгодівельні майданчики. Проглядали знімки з фотопасток. Дивились на оглядових вежах, — перераховує Роман Салівон, директор СМГ «Рись». — Зараз ввели і кілька нових методів. Наприклад, рахувати в темну пору доби за допомогою тепловізора. Комісія була вдень, замінили на маршрутно-оглядовий метод. Він зараз залишається основним по обліку тварин. Їдемо, дивимось вправо-вліво і фіксуємо. Багато тварин бачили, надивились, залишились задоволені.
На місцях підгодівлі використовують фотопастки. Бо кабана маршрутним методом не порахуєш, він виходить вночі. Рисей, вовків, — рахують переважно анкетним способом.
Опитують людей, які бувають в лісі, наприклад, єгерів. Які можуть бачити, або знімали на свій телефон: ось тут проходила рись. Або, наприклад, видра чи норка американська — про них інформація йде від рибалок. У нас чотири чи п’ять видр.
— Виявили нових звірів?
— Всі ті, що і раніше. Одна рись. Вовка два. Оленя європейського стало значно більше, — додає Володимир Нижник, мисливствознавець господарства.
— Косулі трохи більше, а кабана вполовину менше (52 було в минулому, а цього року нарахували 28). Зазвичай влітку він мігрує на поля. Але раніше вертався. Зараз нема полювання, хтозна, де він залишився.
Зайця теж трохи більше. А вовків було чотири, вони заходили з сусіднього господарства Київської області. Наприкінці 2023 року єгері сусіднього господарства двох вовків відстріляли.
Регулювання чисельності хижих тварин — обов’язок єгерської служби. Це не полювання, навпаки, військова адміністрація зобов’язує. Відстрілювати лисиць, вовків, сірих ворон, єнотовидних собак.
Щоб провести повноцінний облік, треба кілька днів. До того ж не на всі ділянки нашої території можна зараз заходити.
Підрахунок завершили, вже й акти здали. Не всі території дозволені для відвідування. Є заміновані, є прикордонні. Там однозначно буде похибка при проведенні обліку.
Взимку обліковується лось, олень європейський, косуля, кабан, заєць русак, сіра куріпка, куниця, норка, видра, вовк, рись. У 2023-му було вовка — 199, рисі — 41.
Кількість диких тварин зросла.
Олена Гобанова, газета «Вісник Ч»
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Джерело: 0462.ua