З 1 квітня для жінок України офіційно настало рівноправ’я. Можна сміливо переносити свято 8 Березня на 1 квітня і вітати всіх дам. Ми — не слабка стать! Мінімальний вік виходу на пенсію жінок тепер такий самий, як у чоловіків — 60 років. На рівних, все справедливо. Чи ні?
— У мої 49 до пенсії ще ой як далеко. До того ж розумію: ще працювати й працювати, хоч на пенсії, хоч без неї, — оптимістично настроєна Олена Овчиннік, завідуюча Новгород-Сіверським дитячим садочком «8 Березня». — Але ж люди різні, віковий годинник у всіх йде по-своєму. Скоро буде, як в анекдоті: «Куди йдете, бабусі? — На роботу. — А де працюєте? — Вже не пам’ятаємо».
— Мені 62, я вже на пенсії. Встигла. Але мені це рівноправ’я не подобається. Що вони собі думають?! — обурена Галина Швед з села Лосівка Семенівської ОТГ. — У мене дві дочки, 41 і 44 роки. Боюся, поки їх черга прийде, пенсійний вік ще збільшать.
— Якби не ці реформи, я би вже з 49 років на пенсії була, — не дуже радіє 50-річна Наталія Музика, староста села Мньов Михайло-Коцюбинської ОТГ. — У нас же третя зона добровільного відселення, ЧАЕС поряд. Пільгові пенсії також посунули. Тепер чекатиму до 54 років.
* * *
Обіцяють, що це останній етап перегляду правил виходу на пенсію за віком при наявності відповідного стажу. А необхідний стаж на сьогодні — 28 років. У кого його не вистачає, на пенсію піде в 63.
У 2028 році для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 35 років стажу.
Олена Гобанова, тижневик «Вісник Ч» №14 (1821), 8 квітня 2021 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.