7 червня до поліції звернулася мешканка Чернігівського району із повідомленням, що з її банківського рахунку зникло понад 25 тисяч гривень. В соцмережі заявниця випадково побачила оголошення про оформлення «грошової допомоги». Жінка перейшла за посиланням, де їй запропонували ввести номер телефону та пароль банківського рахунку нібито для оформлення грошової виплати. Потерпіла виконала ці умови, після чого з її картки зникли всі заощадження.
Поліція наполегливо рекомендує: по телефону або в Інтернеті нікому не повідомляйте жодних відомостей про свої банківські картки.
Не переходьте за сумнівними посиланнями: уважно перевіряйте URL-адресу сайту, адже один в адресі може відрізняти справжній сайт установи від фішингового ресурсу. Це означає, що вказані конфіденційні дані на підозрілих ресурсах автоматично отримують шахраї, які можуть привласнити всі заощадження з банківських рахунків.
Отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел.
До прикладу, нещодавно у мережі з'явився новий вид шахрайства, коли повідомлення від зловмисників маскуються під допомогу від відомих організацій, як то ООН, ЮНІСЕФ, тощо. У повідомленні є посилання на сайт, який может бути за інтерфейсом схожий на відомий в Україні банк і це також додає впевненості жертві шахраїв, що все має в порядку.
Нижче скрін повідомлення про надання "допомоги" і посиланням (https://privatbank.online-pays.tech/7693228077) на сайт, де її можна "оформити" і скрін сайту, який імітує інтерфейс сайту Приватбанка.
Gorod.cn.ua за матеріалами cn.npu.gov.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.