Днями до нашої редакції звернувся наш читач пан Володимир, який проживає у приватному будинку на вулиці Зеленій. Він розповів про проблеми з електропостачанням у його помешканні.
За його словами, в процесі особистої перевірки вольтажу в мережі прилади показували близько 200 вольт при необхідних 220, а за морозної погоди напруга могла знижуватись до 180 вольтів. Пан Володимир грішить на три новозбудовані багатоповерхівки поблизу, бо нібито то вони забирають у приватних будинків енергію. Але чи так це насправді, достовірно невідомо.
Розуміючи, що така проблема може спіткати не лише пана Володимира, а й багатьох інших чернігівців, ми вирішили з’ясувати, як же діяти в подібних ситуаціях, та звернулись до Андрія Демченка – начальника управління Держенергонагляду в Чернігівській області, за сумісництвом головного державного інспектора з енергетичного нагляду в нашому регіоні.
Відповідаючи на наші запитання, пан Андрій зазначив: у разі такої проблемної ситуації в першу чергу варто звернутись до кол-центру «Чернігівобленерго». Адже саме вони мають надати відповідь, чому так відбувається. Якщо є бажання, можна навіть попросити письмову відповідь на своє звернення.
Також на офіційному сайті Державної інспекції енергетичного нагляду України йдеться про те, що постачальник відповідає тільки за якість електроенергії, яка подається до вводу в будинок. Якщо ж виявиться, що причиною неякісного електропостачання є внутрішньобудинкові електромережі, то це питання вирішуватимуть:
- ЖЕК, ОСББ – у багатоквартирному будинку,
- власник житла – у приватному будинку.
Саме тому пану Володимиру та іншим чернігівцям зі схожими проблемами з електропостачанням радимо спочатку звернутись до ЖЕКу, чи ОСББ, або ж взагалі до будь-якого фахового електрика з метою заміру напруги на вводі у будинок. Після цього стане зрозуміло, хто ж зможе допомогти з вирішенням проблеми – обленерго, комунальники або ж сам споживач.
Якщо зафіксовано факт неякісного електропостачання на вводі у будинок, споживачі можуть подати письмову скаргу довільної форми до «Чернігівобленерго» (відповідно до вимог пункту 8.2.1 ПРРЕЕ). Скарга розглядатиметься протягом 15 днів, а в разі проведення вимірювань – протягом 30 днів. Електророзподільча компанія повинна буде усунути причини незадовільної якості:
- у строк 30 днів – у разі можливості їх усунення оперативними діями персоналу;
- у строк 180 днів – у разі необхідності проведення будівельних робіт або заміни елементів мережі.
Якщо електророзподільча компанія відхилить скаргу, то вона має надати документи, які підтверджують вину споживача, або результати вимірювання (протягом не менше 7 днів), що підтверджують дотримання параметрів показників якості електричної енергії. У разі незгоди з результатами розгляду скарги споживач може звернутися до НКРЕКП.
Підсумовуючи, головний держінспектор з енергонагляду на Чернігівщині Андрій Демченко зазначив, що за 18 років його роботи не було таких випадків, щоб через новобудови в сусідніх будинках з’являлись проблеми з електропостачанням. Адже «Чернігівобленерго», проводячи мережі до новобудов, зобов’язано побудувати біля них окремі центри живлення, у тому числі трансформаторні підстанції. Проте виключати можливості впливу новобудов на сусідні будинки не варто, як і варіант несправностей у самому приватному будинку.
***
Цілодобові телефони кол-центру «Чернігівобленерго»: (0462) 77-29-01 та 0 (800) 210-310
напруга електроенергія держнагляд будинок Обленерго