Названо лауреатів Шевченківської премії-2024: серед них автори «20 днів у Маріуполі» й Джамала

28

Оприлюднено лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року. У списку 11 прізвищ, серед яких співачка Джамала та творці документального фільму "20 днів у Маріуполі".

Повідомляє Оbozrevatel.

Нагороду особа може отримати один раз за життя. Присуджує відзнаку президент України на підставі рішення комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Цьогоріч за кожну премію буде встановлено суму 429 тисяч гривень.

Лауреатами Шевченківської премії у 2024 році стали:


Сусана Джамаладінова (Джамала)
, артистка, – за альбом "Qirim";

Джамала


Андрій Єрмоленко
, художник, – за серію художніх робіт "Ukrainian resistance // Український опір";

Дмитро Лазуткін, поет, – за книгу поезій "Закладка";

Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василіса Степаненко, журналісти, – за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм "20 днів у Маріуполі");

Кармелла Цепколенко, композиторка, – за кантати "Читаючи історію" за поезією Оксани Забужко, "Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?" за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки та контрабасу, Симфонію №5;

Ярина Чорногуз, поетеса, – за книгу поезій "[dasein: оборона присутності]";

Іван Уривський, режисер-постановник, Тетяна Овсійчук, художниця-постановниця, Сусанна Карпенко, хормейстерка, – за виставу "Конотопська відьма" за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Під час відзначення лауреатів Шевченківської премії президент Володимир Зеленський висловив вдячність кожному, хто живе не тільки для себе, але дбає про людей і всю нашу державу.

Джерело: 0462.ua