Чи всі навчальні заклади області мають належно обладнані укриття наприкінці другого року великої війни? Про це розповів журналістам очільник ОВА В'ячеслав Чаус.
За офіційними даними, в області нині є 890 закладів вищої, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти. Та чи всі вони безпечні облаштованими укриттями? Під час пресконференції 2 січня голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус розповів журналістам про підсумки роботи над вирішенням питань з укриттями у школах та садочках за 2023-й рік.
За словами пана Чауса, безпека освітнього процесу та готовність укриттів до використання були одними з ключових завдань, що стояли перед військовою адміністрацією у минулому році. Не втратили вони своєї актуальності й у поточному році. Нині майже 90% від загальної кількості освітніх закладів мають укриття, придатні до експлуатації. Втім, там є над чим працювати далі:
– На сьогодні з усіх закладів освіти 87% мають укриття. Із цих 87% я десь відсотків 30 ще беру на те, що укриття є, вони придатні, вони прийняті, але я би покращував і надалі умови перебування там учасників освітнього процесу.
Якщо звернутися до цифр, то ситуація по школах та садочках суттєво різниться. Батькам школярів трохи спокійніше, бо школи забезпечені укриттями майже стовідсотково. А от з садочками не все так райдужно. Лише 77% відсотків дошкільних навчальних закладів забезпечені укриттями. Тому у найближчих планах ОВА – спільно з громадами виправити цю ситуацію.
– Якщо казати про школи, то 95% шкіл на сьогодні мають укриття. Найгірша ситуація у садочках. На жаль, ми не допрацювали з громадами і цьогоріч по садочкам буде дуже багато роботи.
За даними ОВА, обсяг субвенцій на облаштування безпечних умов у закладах середньої освіти у 2023 році склав 57,7 млн грн. З них було використано 33 млн грн, тобто 57%.
Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група
Фото ілюстративне
Джерело: 0462.ua