Намагаються відновити стародавні традиції: в Чернігові існує сучасна інтерпретація язичницького капища

49

У Чернігові існує сучасна інтерпретація язичницького капища. Хоча християнство офіційно на нашій території існує більше 1000 років, стародавні традиції залишаються актуальними.

В численних зразках сучасної християнської календарної обрядовості, святах, побуті та фольклорі проглядаються коріння язичницької доби, що протягом багатьох століть не втратили своєї автентичності та відіграють вагому роль у сучасному духовному житті населення України.

Сучасні язичники в Україні, зокрема й в Чернігові, намагаються відновити стародавні традиції та вірування в їхньому трактуванні. Адже писемних джерел майже не зберіглось, археологічних дуже мало. Тому неоязичники використовують переважно дослідження фольклору та етнографії як основу для своїх віровчень, досить часто також вони спираються на аматорські дослідження, наприклад, в колі неоязичників дуже популярний вплив «Велесової книги».

Якщо підсумувати, то сучасне язичництво – це противага тому, що нав’язала християнська церква. Це, така собі, контр-культура, повернення до корінь. Сучасні язичники як раз віру предків і вважають право-славієм, а те, що нам нав’язала християнська церква –це фукається, бо не відповідає їхнім переконанням.

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяНа Чернігівщині попрощалися з двома військовими
Следующая статья«Стіл пам’яті»: чернігівські ресторани долучилися до ініціативи вшанування полеглих Захисників (Відео)