На Чернігівщині реалізували фотопроєкт «Відселені війною» в етностилі

18

Попри те що громадська організа­ція «Жінки Понорниччини» тільки ство­рена, про неї вже говорять у всій гро­маді. Причиною тому — фотопроєкт «Відселені війною», який ГО щойно ре­алізувала спільно з Міжнародною ор­ганізацією ZOA, представники якої працюють у цій ТГ.
— Нашою метою було покращи­ти психоемоційний стан жінок-пере­селенок, познайомити їх із культур­ною спадщиною нашого краю. Вони в основному із Семенівщини, Сум­ської області. Деякі залишилися без даху над головою — повертатися ніку­ди. Плануючи цей захід, ми хотіли хоч трохи допомогти їм швидше звикнути до нового місця, відволікти від важких думок, — розповіла одна із засновниць організації Тетяна Рощин.
У рамках проекту кожній учасни­ці (їх було більш ніж 10 — від школярок до бабусь) підібрали автентичний одяг, який носили на Понорниччині минуло­го століття, і влаштували фотосесію. Одяг частково надав музей Мезинського національного парку, частково — місцеві жителі.
— Я знайшла в скрині своєї праба­бусі її наряди. їм більш ніж сто років. А Ольга Шестая принесла сорочку, яка, мабуть, ще давніша. Наша жителька Альона їсакова спеціально для фото- сесії виготовила «восковий» вінок (із паперових квітів, які занурюють у роз­топлений віск. — Авт.), — продовжує Тетяна.
— Позитив відчували вже з примі­рок, — кажуть учасниці в кожному се­лі (проект реалізували в Авдіївці, Дес­нянському, Мезині). — Для нас це бу­ла справжня віддушина.






Джерело: газета “Гарт”, Ганна Юхименко, фото Наталії Богдан

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяХарчі та допомога армії: як українці витрачають гроші під час війни
Следующая статьяІТ, SMM, англійська і не тільки: чернігівців запрошують на безкоштовні освітні онлайн-курси від відомих компаній