Нещодавно на Чернігівщині завершився навчальний рік. Про його підсумки говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА. Начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика розповів про стан освітньої галузі на кожному рівні.
На фото Юрій Музика
Потреба у доступі до дошкільної освіти в області майже повністю забезпечена. Більше половини закладів цього рівня працюють в очній формі, 76 – призупинили свою діяльність, в більшості випадків через відсутність укриттів та знаходження у 20-ти кілометровій зоні від кордону з росією.
В закладах загальної середньої освіти Чернігівщини минулого навчального року освіту здобували близько 90 тисяч учнів.
Більше половини з них мали можливість навчатись в очній формі. У порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення зросла кількість медалістів (411 учнів отримали золоті медалі, 125 – срібні). Загалом 2024 року зі шкіл випустились майже п’ять з половиною тисяч учнів.
Професійно-технічна освіта на Чернігівщині представлена 13 закладами. З них цього року випущено понад три з половиною тисячі робітників (найбільше для промисловості, будівництва, громадського харчування, сільського господарства). У 6 профтехах реалізуються проєкти зі створення навчально-практичних центрів (4 – за кошти державної субвенції, ще 2 – за сприяння швейцарсько-українського проєкту DECIDE).
Щодо закладів вищої освіти – у більшості з них наразі навчаються за змішаною формою.
Ще одним важливим проєктом є організація харчування в закладах середньої освіти Чернігівщини. Безкоштовним харчуванням цього року охоплено на 10 тисяч більше учнів ніж минулого, за рахунок збільшення кількості пільгових категорій.
Старша профільна школа передбачає трирічне навчання з 2027 року. Ліцеї, де будуть здобувати таку освіту, мають налічувати не менше трьохсот учнів.
Джерело: cg.gov.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.