У 2024 році споживачі Чернігівської області поза обліком використали 1793347 кВт⋅год електроенергії. Зафіксовано 343 випадки незаконного підключення як серед побутових, так і серед непобутових споживачів.
Про це повідомляє АТ «Чернігівобленерго».
«Із січня до грудня 2024-го працівниками АТ «Чернігівобленерго» було складено 343 акти про порушення. Із них: 318 актів на 784341 кВт⋅год – щодо побутових споживачів, 25 актів на 1009006 кВт⋅год – щодо непобутових», – говорить заступник директора комерційного з технічного забезпечення АТ «Чернігівобленерго» Сергій Рубець.
За його словами, найпоширенішими способами крадіжки електроенергії залишаються самовільні підключення, використання магнітів для зупинки лічильників та зрив пломб.
«Чомусь кожен порушник думає, що саме його спосіб «зекономити» не виявлять, тому хочеться вкотре наголосити: енергетикам відомі десятки методів, якими споживачі намагаються безобліково спожити електроенергію. Крім того, наше Товариство має достатньо високотехнологічного обладнання, яке дозволяє виявляти найновіші «розробки», – наголосив пан Сергій.
Енергетики нагадують, що втручання в роботу приладів обліку або ж використання електричної енергії поза обліком є порушенням Закону України «Про ринок електроенергії» та Правил роздрібного ринку електроенергії. Кваліфікується воно як «крадіжка» і відноситься до кримінальних злочинів, покарання за який передбачає в тому числі позбавлення волі строком до трьох років. Та навіть якщо до найвищої міри покарання не дійшло, за свою «економію» порушникам доведеться викласти чималі гроші.
«Вирахувати точний обсяг вкраденої електроенергії ми не можемо, прорахунок збитків здійснюється за формулою, що міститься у Правилах роздрібного ринку електроенергії. А тому не виключено, що крадіям доведеться сплачувати за більшу кількість кіловат-годин, ніж вони украли фізично, – пояснює Сергій Рубець. – До того ж, варто враховувати, що розрахунок за безобліково спожиту електроенергію здійснюється не за тарифом для населення, а за ринковою ціною електроенергії. Наприклад, зараз це близько 10-11 грн/кВт⋅год. Фактично одна украдена кіловат-година обійдеться споживачеві майже у три рази дорожче, ніж облікована лічильником».
Так, збитки, завдані крадіжками минулого року, затягли аж на 13 мільйонів 347 тисяч гривень.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Джерело: 0462.ua