Лікар-гінеколог Валерій Гордійчук про фінансування пологів і перспективи корюківського пологового

176

З наступного року держава суттєво збільшить фінансування пологів, особливо ускладнених випадків. Народжуватимуть жінки так само безкоштовно, але збережуться й платні послуги. Про пологові новації Сусіди.Сіty поспілкувалися з завідувачем акушерсько-гінекологічного відділення Корюківської райлікарні Валерієм Гордійчуком.

Валерій Гордійчук. Автор: Наталія Рубей
— Валерію Дмитровичу, з наступного року за звичайні пологи лікарні отримуватимуть від держави майже 36 тисяч гривень, за найскладніші випадки — до 195 тисяч гривень. Нині ж одні пологи країні обходяться у 8500 гривень. Чи вистачає цих коштів на практиці? І чи не доводиться жінкам докуповувати медикаменти?

— За кожні пологи лікарні від Національної служби здоров’я поки що отримують 8500 гривень. Цих коштів удосталь, якщо пологи природні. Для серйозніших випадків цієї суми недостатньо. Однак, зі стартом реформи не було жодного випадку, щоб жінка, яка народжувала в Корюківці, докуповувала медикаменти власним коштом. Тобто, тяжкі пологи в нас бувають дуже рідко — Бог милував. Породіллі, хворі на коронавірусну інфекцію, за відповідним наказом, народжують у Чернігові.
— Чим обумовлені ускладнені випадки?
— Зазвичай це — слабкість родової діяльності, рубець на матці після попередніх пологів, кровотечі, високий кров’яний тиск, відшарування плаценти, екстрагенітальні патології, зокрема, серцеві вади тощо. Близько 35% пологів щороку — ускладнені.
— З наступного року Міністерство охорони здоров’я гарантує абсолютно безкоштовні обстеження для вагітних. А як цьогоріч?
— І зараз для вагітних безкоштовні всі необхідні лабораторні дослідження, УЗД, консультації лікарів тощо. Можливо, йдеться про розширення спектру обстежень.
— Якщо жінка захоче народжувати в конкретного акушера-гінеколога в Корюківці, скільки це коштуватиме?
— Напевне, буде встановлено тариф відповідно до кваліфікації лікаря. Хоча така практика, коли жінка народжує в лікаря, якому довіряє, діяла у нас ще до старту мед-реформи. Ми завжди йшли назустріч своїм пацієнткам.


— Пандемія коронавірусу унеможливила партнерські пологи, які протягом останніх років держава активно пропагувала. Тепер жінки народжують без підтримки родичів?
— Звісно. На час карантину партнерські пологи під забороною. У ситуації, яка склалася у світі, партнерські пологи несуть небезпеку і для пацієнток, і для персоналу пологового відділення.
— «Пакунок малюка», який уряд спочатку запровадив для новонароджених, потім скасував, а з грудня знову повернув, чи — грошова компенсація. З липня 2021 року батьки зможуть самі визначатися, що їм обирати. Ваше ставлення до такої допомоги як лікаря.
— У нашому пологовому ми й не переставали видавати бебі-бокси, бо був запас. Вважаю, що це суттєва допомога при народженні дитини, бо в пакунку є все необхідне на перший час. А ось забирати таку допомогу грошима — не завжди правильно. Адже недобросовісні батьки ці гроші можуть витратити зовсім не на дитину.
— З огляду на рік, що минає, які перспективи в пологового відділення Корюківської райлікарні?
— На сім сусідніх районів є тільки два пологових — у Корюківці та Мені. Якість надання медичних послуг, на мою думку, залежить від трьох основних складових: кадрів, оснащення й організації роботи. У Корюківці шість акушерів-гінекологів, які є сплавом досвіду й молодості. Виконуємо всі гінекологічні операції, окрім онкологічних. Маємо чудові умови й можливості для роботи, сучасне устаткування та обладнання. Є всі передумови, щоб за рік приймати 500 пологів.

— А скільки разів навідувався лелека до корюківського пологового цьогоріч?

— У Корюківці з початку року народили 219 жінок. Наймолодшій породіллі було 14 років, вона з Семенівщини. Найстаршій — 43 роки, зі Сновщини.
— Чи були серед новонароджених двійні, трійні?
— Цьогоріч у нас з’явилися на світ дві двійні. Це дітки з Семенівщини та Сновщини. А ось трієнь за 45 років своєї трудової діяльності, зокрема 8 років роботи в Корюківці, жодного разу не довелося приймати. Хоча, коли я був школярем, у старших класах зі мною навчалися сестри Кошові з трійні. Напевне, це був би цікавий досвід у лікарській практиці — допомогти з’явитися на світ одразу трьом немовлятам.
Наталія Рубей, Сусіди.City

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВ оккупированном Крыму объявили о начале «масштабной вакцинации» от COVID-19
Следующая статьяНа дистанційному навчанні, школярі 5-11 класів у Чернігові, аж до кінця січня, але з перервою на канікули