Коронавірус не відступив. У Чернігові знову зростають показники захворюваності

136

Протягом минулого тижня у Чернігові, як і в Україні в цілому, спостерігається негативна тенденція – збільшення кількості нових випадків захворбвання COVID-19.

Про це на нараді у мерії, вранці 23 лютого, повідомила в.о. начальника управління охорони здоров’я Ольга Малець.

За її словами, аналіз індикаторних показників ведеться щодня. При цьому для повноти картини враховуються 14 попередніх діб на кожну конкретну дату.

Вона розповіла, що тиждень тому абсолютний показник нових інфікованих на COVSD-19 по Чернігову за 14 днів становив 360 осіб. А вже станом на 22 лютого – 388. Відповідно зріс цей самий показник із розрахунку на 100 тисяч населення. Було 127,4 – стало 133,8.

З 26 до 27 виріс добовий показник, якщо враховувати лише попередній тиждень.

Незначно, але збільшився і відсоток заповненості ліжок у медичних закладах Чернігова. Тиждень тому було зайнято 121 ліжко, а станом на 22 лютого – вже 124. Це на рівні 28–29 % від загального фонду, виділеного для «ковідних» пацієнтів.

Ольга Малець також висловила занепокоєння щодо зростання показників у західних та центральних областях України, оскільки, за її словами, усі попередні хвилі починалися саме з цих регіонів і потім докочувалися до Чернігова.

– Особливо складна ситуація у Івано-Франківський та Чернівецькій областях. Не вистачає ліжок, лікарів. У Івано-Франківській області розгортається військово-польовий шпиталь. У регіонах введені суворі карантинні обмеження, – розповіла вона і додала, що змінилася загальна тенденція, яка трималася останнім часом. Тепер щоденно виявляють більше нових інфікованих, ніж тих, хто одужав.

Міський голова Владислав Атрошенко припустив, що така ситуація на Прикарпатті – наслідок «гарно проведених зимових свят».

– Новий рік. Буковель. Нехтування заходами безпеки, карантинними обмеженнями… Маємо наслідки. Інших причин ніяких, – вважає мер.

Він доручив керівнику відділу з питань надзвичайних ситуації Григорію Годуну зібрати комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і ще раз актуалізувати інформацію щодо обмежувальних заходів, які діють у Чернігові у зв’язку з пандемією.

– Муніципальна варта спільно з поліцією перевіряють дотримання карантинних заходів. І інформаційна кампанія. Без нагнітання але треба тримати людей у тонусі, щоб люди не розслаблялися. Не дай бог повернутися нам до тих показників, які були у грудні, – резюмував міський голова.

Медична система також перебуває у стані готовності і продовжує нарощувати потужності. Зокрема, за словами Ольги Малець, у чернігівських лікарнях збільшилася кількість ліжок, під’єднаних до кисню. Раніше кисневу терапію можна було отримати на 266 ліжках з 430, а зараз – на 324.

Разом з тим виросла і потреба у кисні. Тиждень тому пацієнтів, які отримувати кисень, було 63, а станом на 22 лютого – вже 75.

коронавірус COVID-19 статистика Ольга Малець

Предыдущая статьяУмовні строки та примусове виховання: суд виніс вирок учасницям побиття Поліни Малоштан
Следующая статьяРекторов в вузах будут выбирать по-новому — Зеленский подписал закон