Добігає перша хвиля вакцинації від «ковіда». Її пріоритетом були медики. Але не тільки. Наказом Мінохорони здоров’я від 1 березня 2021 року на вакцинацію мають право: лідери (перші особи) держави, громадські діячі, діячі культури та спорту, лідери релігійних спільнот. Мета — популяризація вакцинації та підвищення довіри до неї.
Сайт Чернігівського обласного управління здоров’я опублікував у себе інформацію: «рекомендується залучати публічних та громадських діячів: ветеранів АТО/ООС; народних депутатів України, керівників центральних органів виконавчої влади, обласних державних адміністрацій, обласних рад, органів місцевого самоврядування, лідерів і представників релігійних організацій; видатних письменників, журналістів, спортсменів, музикантів, акторів, співаків, інших діячів сфери культури, які старші 60 років».
Усього по області першу дозу захисту від коронавірусу отримало 2506 людей. Скільки ж не медиків вакцинувалося на Чернігівщині?
— Станом на 22 березня — 107 громадських діячів, — підбила цифру Романа Сопотницька, головна координаторка з вакцинації на Чернігівщині.
— Хто ці люди?
— Громадські діячі, голови громад, депутати, волонтери, представники громадських організацій, — перераховує рід занять Романа Михайлівна. — Навіть священик був. Тільки не пам’ятаю, з якого району. Не тільки вакцинувався, а ще й прихожанам про вакцинацію розповідав.
— А прізвища щеплених?
— Не маємо права розголошувати персональні дані.
— Так, а в чому тоді популяризація?
— Хто хотів, той у фейсбуці (соцмережа в інтернеті. — Авт.) поширив інформацію, — спокійна координаторка.
— А решта просто позачергово зробили собі щеплення від небезпечного вірусу?
— Ну, ми ж не будемо кожного перевіряти.
Отак. Про президента Володимира Зеленського і його щеплення в Сєвєродонецьку на Луганщині гуділи всі ЗМІ. Той самий Олег Ляшко приїхав вакцинуватися до Козельця і сам виклав фото. Пропіарила щеплення і Жанна Шерстюк, заступниця голови Чернігівської ОДА. Та чи всі розказали про своє щеплення?
Шкода, може, і непогана задумка: популяризувати захист від коронавірусу. Однак виконана вона, як часто буває, так собі. Дехто скористався нею як щілиною, в яку можна пролізти і отримати дозу раніше за інших. Звісно, закон про захист персональних даних і т. д. Та чи це не той випадок, коли має бути виняток? А щоб законодавчо захистититись, треба було роздрукувати 107 папірців, котрі засвідчували б згоду щепленого на розголошення (а не використання) його персональної інформації. Спочатку — підпис, потім — доза. Вакцинувався позачергово, нехай усі знають про рівень твоєї довіри до щеплення! Бо таємної популяризації не буває.
А попереду — друга хвиля. Під неї підпадають сімейні лікарі, соцпрацівники, люди «80 плюс».
P.S. У вівторок зробив щеплення. Пишу через п’ять годин. Жодних негативних відчуттів. Головний редактор «Вісника» Сергій Народенко. 61 (уже, блін!) рік.
Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №12 (1819), 25 березня 2021 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.