Кафедри військової підготовки у Чернігові: де і чому навчаються студенти?

41

Навчатися на військовій кафедрі — означає здобувати не лише військову спеціальність, але й офіцерське звання. По завершенні навчання випускники отримують звання молодшого лейтенанта запасу. Тож у яких ВНЗ Чернігова можна “вивчитися на офіцера”?

Першою і цілком справедливо спадає на думку Пенітенціарна академія України. Її Кафедра військової підготовкипропонує навчання за спеціальністю “Бойове застосування механізованих з'єднань, військових частин і підрозділів”. Вчитися треба очно й платно протягом двох років. Заняття проводяться у форматі одного навчального дня (“військового дня”) на тиждень, по суботах. Приймають усіх охочих, хто здобуває вищу освіту або вже закінчив виш та має освітній ступінь не нижче бакалавра, а також є придатним за станом здоров'я до проходження військової служби.

Військова кафедра Національного університету “Чернігівська Політехніка” відкрилася влітку минулого року. Абітурієнти можуть обрати для себе одну з трьох спеціальностей:

  • бойове застосування підрозділів безпілотних авіаційних комплексів тактичного класу

  • бойове застосування наземних підрозділів військової розвідки

  • застосування з'єднань, військових частин і підрозділів, озброєних наземними засобами радіолокаційної боротьби

Навчання триває два роки, його форма лише денна. Зате можна вступити як за контрактом, так і на бюджет. Відповідно до спеціальності, передбачається велика кількість практичних занять на сучасних зразках засобів РЕБ, радіорозвідки або ударних БПЛА.

Національний університет “Чернігівський колегіум” імені Т. Г. Шевченка не має такого структурного підрозділу, як кафедра військової підготовки. Тому студенти НУЧКу, що, окрім диплома про вищу освіту, хочуть отримати ще й військову спеціальність, проходять підготовку в партнерських ВНЗ, де є такі кафедри. Так, досить популярною серед НУЧКівців є військова кафедра Сумського державного університету, (СумДУ). Там передбачено лише контрактну форму навчання, але у студентів є можливість навчатися дистанційно. Навчання триває два роки. Кафедра пропонує на вибір шість спеціальностей для майбутніх офіцерів та офіцерок:

  • бойове застосування військових частин і підрозділів наземної артилерії

  • бойове застосування військових частин і підрозділів артилерійської розвідки

  • бойове застосування військових частин і підрозділів самохідної артилерії

  • бойове застосування військових частин і підрозділів, озброєних комплексами тактичних ракет

  • бойове застосування військових частин і підрозділів протитанкових керованих ракетних комплексів

  • бойове застосування військових частин і підрозділів авіаційних комплексів тактичного класу

Варто нагадати, що після закінчення кафедри військової підготовки при будь-якому ВНЗ, її випускники (офіцери запасу) є військово зобов'язаними та підлягають мобілізації.


Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група

Чернігівська Медіа Група

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяПереговоры в Вашингтоне: снимет ли Белый дом запрет на удары американским оружием по России?
Следующая статьяВсемирный банк предоставит Украине более $400 млн в поддержку школ в условиях войны