Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко: область піднялась на 9 місце в рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів, це найвищий результат за всю історію

374

Міністерство розвитку громад та територій України оприлюднило моніторинг соціально-економічного розвитку регіонів України за січень-червень 2020 року.
Чернігівська область вийшла на 9-те місце в рейтингу.

За підсумками січня-вересня 2019 року область займала 15-те місце, за підсумками січня-грудня 2019 року область також була на 15-му місці. Суттєво покращити ситуацію вдалося в першому кварталі 2020 року – за підсумками січня-березня 2020 року область піднялась на три сходинки та вийшла на 12 місце. В другому кварталі 2020 року вдалось ще більше покращити цей результат – за підсумками січня-червня 2020 року область вийшла на 9-те місце серед всіх регіонів України.

За всю історію діючої Методики моніторингу та оцінки результативності державної регіональної політики, яка затверджена Постановою КМУ 21.10.2015 року – Чернігівська область вперше піднялась на 9 місце серед регіонів України.
Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко коментує ці здобутки так: "Завдяки злагодженим діям команди ми підняли область на 9 місце в рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів, це найвищий результат за всю історію моніторингу. Це потужна командна робота, а завжди там, де є злагода – є результат".

Високі темпи зростання забезпечено за чотирма напрямками:

1. Фінансова самодостатність – область піднялась одразу на 11 сходинок (з 14-го на 3 місце серед регіонів).
Так, за темпами зростання доходів місцевих бюджетів область вийшла на 5 місце. Результат – 105,4 %, при середньому по Україні 101,9 %. По доходах місцевих бюджетів на 1 особу – на 9 місці з показником 3 тис. грн, середньостатистичний по Україні – 3,4 тис. грн.
2. Економічна ефективність – область піднялась на 4 позиції (з 13-го на 9 місце серед регіонів).
Чернігівська область – лідер за індексом зростання будівельної продукції. Зростання у 1,4 раза. Загальний по Україні – 94,5 %.
3. Розвиток інфраструктури – область піднялась одразу на 6 позицій (з 19-го місця вийшли на 13-те).
4. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця – область піднялась на 6 позицій (з 23-го на 17 місце серед регіонів).

Серед іншого, область зменшила заборгованість з виплати заробітної плати й за цим показником посіла 8 місце серед регіонів України. Результат – 1% при середньостатистичному по Україні 3,6 %.
За обсягом прямих іноземних інвестицій на 1 особу з початку інвестування область вийшла на 8 позицію (447,4 грн на 1 особу).
За індексом капітальних інвестицій – піднялись на 13-ту позицію (область — 64,6 %, Україна — 65,1 %), таке саме місце займаємо за обсягом експорту товарів на 1 особу (область — 384,6 дол. США).
Загалом, експорт товарів з області продовжує зростати, в той час, як в цілому по Україні експорт товарів падає.
Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.