Повне очищення води у річках Десна та Сейм — питання двох-трьох тижнів. Про це в Етері “Громадського радіо” розповів Ігор Гопчак, заступник голови Держводоагентства, повідомляє ресурс “Українські новини”.
"Якщо взяти протяжність річки Сейм (приблизно 250 кілометрів), додати 360 кілометрів річки Десна, то орієнтовно за два-три тижні вода повністю очиститься і в річищі річок вона буде чистою", — сказав пан Ігор.
Найбільші концентрації хімічного споживання кисню знаходяться на 100-кілометровій ділянці Сейму від села Мутин Сумської області до села Долинське Чернігівської області. Органічний забрудник розбавляється, окислюється, показники забруднення знижуються, але до норми не доходять.
"Ми щоденно проводимо моніторинги. За результатами вимірювання пріоритетних забруднювальних речовин з проб річок Сейм та Десна, перевищення екологічних нормативів якості за вмістом пестицидів, поліароматичних вуглеводнів, летких органічних сполук та важких металів не виявлено. Є незначні перевищення нікелю в місті Батурин, але це перевищення в десяту частину разу. Це може бути викликано природним явищем", — розповів Гопчак.
Він зазначив, що обсяг повторного забруднення був не таким значним. Рух течій річок — в межах 20-30 кілометрів за добу. Тобто з такою швидкістю відбувається проходження чистої води. Заступник голови Держводагентства зауважив, що навіть попереднє більше забруднення не добралося до водозабірних станцій Києва та Броварів. Цьому сприяло те, що ближче до місця впадіння в Дніпро Десна ширша та глибша, тож самоочисна здатність там більша. Потугам річки допомагали сім аераційних установок.
Етер можна прослухати за посиланням.
Джерело: 0462.ua