Для ветерана АТО вже зібрали 8 тисяч доларів

181

34-річний Мирослав Баженов – воїн, ветеран, історик, який мріє створити і вже розпочав облаштування унікального музею АТО в Прилуках, на своїй малій батьківщині, батько двох діток, вже рік у Туреччині бореться з важкою хворобою – ідіопатичним мієлофіброзом. За цей час Мирославу зробили вже дві трансплантації кісткового мозку, лікування продовжується через поки що важкий стан пацієнта. Увесь час родина Мирослава Баженова самотужки намагалася впоратися з фінансуванням його лікування, зокрема трансплантацію кісткового мозку в турецькій клініці «MEDICAL PARK» (Стамбул) оплачувало Міністерство охорони здоров’я України. Наразі всі ресурси в родини вичерпані, тож був оголошений збір коштів для подальшого лікування. За тиждень небайдужі зібрали 8 тисяч доларів США. Всього ж потрібно – 63 тисячі євро.

Історія Мирослава
Усе розпочалося після повернення Мирослава Баженова з зони проведення АТО(ООС) в жовтні 2015-го. Його дружина Ірина на той момент була при надії, родина чекала на другу дитинку.

– Як і у випадку з Міланою – першою нашою донькою, ми вирішили народжувати на малій батьківщині – в Прилуках. Все-таки і батьки поруч, і рідні, є кому допомогти й у випадку чого підстрахувати. Отож, я взяв чергову відпустку, забрав родину і всі разом вирушили додому. Все начебто за планом, щодо строків – народжувати в перших числах січня 2016-го. Я, як чоловік породіллі, мав здати кров як донор. За кілька днів мені передзвонили з лікарні й повідомили погану новину, начебто у моїй крові виявили вірус гепатиту Б. Звернувся до місцевого лікаря-інфекціоніста, зробили обстеження. По завершенню відпустки я повернувся до частини, відразу оформив направлення до ВМКЦ Південного регіону (м. Одеса), – як все було, поінформував Мирослав.

8 січня його госпіталізували. Після тривалої діагностики фахівці встановили діагноз і визначили лікування. Трансплантацію кісткового мозку (від неродинного донора) було зроблено в закордонній клініці «MEDICAL PARK» (Стамбул, Туреччина).
Друга пересадка кісткового мозку для Мирослава Баженова відбулася навесні цього року, оскільки перша не дала очікуваного результату.
Декілька тижнів після другої транс­плантації протікали добре, але через два місяці стан Мирослава різко погіршився і став критичним. Практично весь цей час він перебуває в клініці, де лікарі намагаються корегувати лікування, адже причин погіршення стану декілька.
– Лікарям довелося боротися і з сепсисом, і з іншими важкими проявами, робити переливання компонентів крові, – відзначає Наталія Лютікова, яка й організувала збір коштів для подальшого лікування Мирослава Баженова. Вона разом з іншими волонтерами підтримала його проєкт, допомагає укомплектовувати артефактами з війни краєзнавчий музей у Прилуках. – Медикам вдалося стабілізувати стан пацієнта і взяти під контроль процеси в організмі. Але стан Мирослава залишається все ще важким і потребує лікування. І головна наразі проблема – закінчилось фінансування щодо перебування Мирослава в лікарні. За майже рік у клініці він жодного разу не звертався по допомогу і справлявся самотужки. Так, за рахунок державних коштів було оплачено дві трансплантації, це близько 100 тисяч доларів, і ще 20 тисяч доларів оплатила родина Мирослава за рахунок допомоги рідних, друзів та позик. Натепер коштів у сім’ї немає, виснажливе лікування забрало всі можливі ресурси, тому я звертаюся до всіх небайдужих і благаю допомогти зі збором коштів, щоб Мирослав мав змогу продовжити лікування, інакше він буде змушений повернутися додому і буде позбавлений професійної лікарської допомоги, адже це специфічне захворювання найкраще лікувати у спеціалізованій клініці.

Підтримка додала сил
На нещодавнє повідомлення у соцмережах про збір коштів для лікування Мирослава Баженова відгукнулися небайдужі люди з усієї країни. Упродовж 6 днів українці перерахували 224 600, 37 гривень, це майже 8 тисяч доларів США.
– Це щось неймовірне, ми навіть не очікували такого відгуку, – пишається кожним благодійником Наталія Лютікова. – І найважливіше тут, що ви неабияк підняли дух нашого воїна, така підтримка додає моральних сил для боротьби з хворобою. Мирослав, його дружина Ірина, всі рідні і друзі дякують кожному за допомогу, нехай ваші сім’ї завжди будуть здорові!
Новий виклик для Мирослава і його родини – рахунок, який надала клініка. Для того, щоб закрити борг перед клінікою за листопад та продовжити лікування ще протягом щонайменше 2 місяців, потрібно 63 тисячі євро.
– Я звертаюсь знову до своїх друзів, до кожного небайдужого долучитися до допомоги. Прошу підключитися журналістів, українську діаспору за кордоном, ветеранські спільноти, волонтерів. Давайте разом шукати благодійників, які зможуть допомогти Мирославу. Можливо, на Чернігівщині є меценати, які можуть підтримати земляка. А ще я звертаюсь до музейників, людей, які зрозуміють свого колегу-історика, як ніхто. Знаю, що для вас наразі не найкращі часи, але переконана, що мрія Мирослава про створення музею має здійснитися, і відкривати його має він сам, особисто. Для цього Мирославу потрібно тільки одужати, – звертається до небайдужих Наталія Лютікова.
Велика справа
Відзначимо, що Мирослав Баженов за освітою історик, зробити музей АТО, точніше експозицію, в рідному місті – його мрія. Про проєкт написав на сторінці в фейсбуці, і вже незабаром з’явилися перші «трофеї», які поповнили фонди Прилуцького краєзнавчого музею імені Василя Маслова. Серед цінних артефактів: лист жительки АР Крим, який вона передала разом з маленькою коробочкою своїй родичці, змушеній через окупацію півострова покинути свою малу батьківщину, з єдиним проханням прочитати його вже після прибуття до Києва. В коробочці виявилися золоті прикраси, які жінка в листі просить «здати до ломбарду», а на отримані кошти придбати ліки для бійців АТО. Лист спов­нений переживаннями за долю рідних та близьких, просякнутий любов’ю до рідного краю та України: «…Крим – це Україна. Слава Україні!..» Завершується лист словами Гімну України. Жінка й нині проживає в Криму та, як і багато інших патріотів, чекає на повернення України.

Цей лист датовано початком 2014 року, періоду активної фази окупації півострова Росією.
Кулон-оберіг «Крим – Україна» виготовив патріот з АР Крим. З маленької партії, яка з’явилася в кінці 2014-го – на початку 2015-го, кулони передали волонтерам-кримчанам на материкову частину. Кілька екземплярів – бійцям батальйону «Крим». Через утиски та переслідування з боку окупаційного режиму чоловік був змушений покинути півострів.
Шеврон добровольчого батальйону «Крим», укомплектованого на 90 відсотків з кримчан, переважно кримських татар. Батальйон брав безпосередню участь у запеклих боях в липні-серпні 2014-го за Саур Могилу.
– Ось черговий «трофей» для музею, – повідомить згодом на своїй сторінці у фейсбуці Мирослав Баженов, – мій старий знайомий та легендарний кіборг «Вектор» поділився з Прилуцьким краєзнавчим музеєм імені Василя Маслова власним календарем з особистим шевроном славетної 95-ки. Чудовий подарунок! Знаю, як важко було віддавати… Але велику справу робимо, все заради майбутнього та перемоги!
Підтримати Мирослава Баженова можна, перерахувавши кошти:
Карта ПриватБанку «Для виплат»:
4731 2191 1273 5539 Баженов Мирослав Володимирович
Карта ПриватБанку «Універсальна»:
4149 6293 8600 2356 Баженов Мирослав Володимирович
Карта ОщадБанку:
5167 4900 5577 2934 Баженов Мирослав Володимирович
Карта ПриватБанку:
5168 7573 9773 5780 Баженова Ірина Вікторівна (дружина)
Карта ПриватБанку в USD:
5168 7427 2058 6712
IBAN:
UA893052990000026203748846832
BAZHENOV MIROSLAV
Карта ПриватБанку в EUR:
5168 7427 2058 6720
IBAN:
UA933052990000026203748865675
BAZHENOV MIROSLAV
Лариса Галета, «Деснянка» №49 (836) від 10 грудня 2020

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяАдвокат рассказал о деле украинского политзаключенного Яцкина
Следующая статьяВ КСУ заявили, что решение об ответственности за ложь в декларации легитимное