Дівчата чіпляли «неодруженим» хлопцям колоди, а хлопці відкупалися подарунками

167

«Народні традиції — це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому»
Олекса Воропай

Наш народ має багату культуру, величезний скарб якої складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. З прадавніх часів до нас Іде життєва мудрість щодо способу життя народу. Закладена вона в українських звичаях, обрядах, адже в них — світовідчуття та світосприймання, взаємини між людьми, цінність духовної культури.
Для сучасної школи найактуальнішою є проблема виховання у дітей людської гідності, патріотизму через практичну участь їх в обрядових дійствах.

Так, нещодавно в чернігівській школі №35 учні 4-В класу зі своєю класною керівницею Світланою Сухацькою підготували веселе та голосисте народне свято, наповнене унікальними обрядовими дійствами під назвою: «Масниця, Масниця, яка ж ти мала! Якби ж тебе сім неділь, а посту — одна!» Школярі змагалися в конкурсах: «Біг на ковзанах», «Ненаситний зять», «Перетягування канату». А родзинкою свята була інсценізація, під час якої дівчата чіпляли «неодруженим» хлопцям колоди (головний атрибут свята), а хлопці відкупалися від дівчат подарунками. Це колодійне обрядодійство, а також сценки зі взаємними гостинами та ритуальними для Чернігівщини пригощаннями варениками, не-перевершений танок «Подоляночка» переносили маленьких глядачів у стародавні українські часи та наповнювали свято особливим, творчим розмаїттям.

Зважаючи на те, що за давніми традиціями у всіх слов’янських народів Новий рік, як свято відродження світу, розпочинався в березні з початком весни, зі свята Масляної-Колодія, то на цей захід був запрошений зразковий танцювальний ансамбль «Колорит» під керівництвом Тетяни Сидорчук. Під бурхливі оплески колектив виконав танок «Пробудження квітів».
Багатющий скарб звичаїв нашого народу ми отримали в спадок. Нам залишається зберігати та передавати його своїм нащадкам.
Марина Дем'яненко, «Деснянка» №10 (849) від 11 березня 2021

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяКолишнього нардепа від Чернігова Максима Микитася звільнили з під варти
Следующая статьяМайже 300 нових випадків і 4 смерті від COVID-19 виявили на Чернігівщині за добу