«Дискотеки» та дрифт на Красній площі: чому поліція не завжди може притягнути порушників до відповідальності

145

На вулицях Чернігова стоїть неймовірна спека, а значить, багато хто з містян надає перевагу сну з відкритими вікнами. Проте як тільки вони це роблять, то починають чути п’яні розбірки, звуки перегонів, ревучі мотори та гучну музику. Ця проблема є в багатьох районах нашого міста, але найбільш гостро вона стоїть у жителів будинків, які розташовані навколо Красної площі.

Безсонні ночі

Часто не може заснути у своїй квартирі через такі виходки і Геннадій Шинкаренко, який живе за адресою проспект Миру, 21. Його вікна виходять прямо на Драмтеатр і площу над магазином «Тканини» та закладом громадського харчування «Вертел».

На його думку, навести лад на площі та й в інших районах міста – це прямий обов’язок правоохоронних органів, які отримують зарплатню з податків містян і «нічого не роблять». Чоловік переконаний, що не жителі міста повинні вирішувати подібні проблеми, а поліцейські, бо це їх робота і в них на це є повноваження.

Бесіда, а не протокол

У свою чергу, у поліції нам на таку пропозицію відповіли, що це майже нереально. Прив’язати один патрульний екіпаж до Красної площі не вийде. Адже все рівно будуть виклики щодо інших правопорушень у місті, і цей екіпаж повинен буде на них реагувати. Утім поліція запевняє, що нікого в біді не кидає, хоч і має іноді недостатні важелі впливу на ситуацію.

Також він додає, що скласти протокол можна і без фіксації рівню шуму, але його юридична вага дорівнюватиме нулю, бо відсутні жодні докази. За його словами, приблизно у 97 відсотках подібних викликів по приїзді поліції люди розуміють, що вони не праві та вимикають музику чи роблять її максимально тихішою. Проте є й такі, що цього не розуміють.

Мер у курсі

На цю проблему на одній з нарад звернув увагу й міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. За його словами, він і сам кілька разів телефонував патрульним через неймовірно швидку та гучну їзду в центрі міста. Також він зауважив, що вони не лише заважають містянам спати, а ще й руйнують старий і новий клінкер на порівняно нещодавно відремонтованій Красній площі.

Через кілька днів після цих слів міського голови керівник КП «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький доповів, що нових випадків нічного дрифту більше не було зафіксовано. Проте скарги на голосну музику продовжуються. Автомобілісти просто влаштовують на площі тусовки, не порушуючи при цьому правил дорожнього руху. Для вирішення проблеми він запропонував встановити біля площі дорожній знак, який би забороняв на площі нічну зупинку від 22:00 до 6:00.

Це питання обговорять на комісії з безпеки дорожнього руху, проте відкладати його далеко не можна, адже люди страждають ледь не щодня.

Довідка

Дрифт (керований занос) – техніка проходження поворотів, що характеризуються навмисним зривом провідної осі і прохід у заносі на максимально можливій для утримання на трасі кута швидкості. У спорті використання такого заносу є не найшвидшим способом проходження поворотів, але досить ефектним і видовищним, завдяки чому змагання з цього виду автоспорту приваблюють багато глядачів.

***

Дослідження, присвячене проблемі шуму від автомобілів, опублікували у 2017 році в журналі American College of Cardiology. Згідно з ним голосні звуки вихлопу, клаксонів, сирен чи виск гальм можу становити серйозну проблему для здоров'я людей. Вони не тільки порушують сон, що може привести до проблем зі здоров'ям, але і стають каталізатором реакції стресу, що випускає гормони, які можуть з часом пошкодити серце.

Шум не є прямою причиною серцевих хвороб, але дослідження припускає, що шумове забруднення є фактором ризику, на кшталт високого холестерину або ожиріння. Гучні або несподівані звуки можуть викликати випуск стресових гормонів в тілі, і будь-який звук вище 60 децибел може підвищити ризик серцевих захворювань. Звук машин зазвичай знаходиться на рівні 70 децибел.

Приплив гормонів може викликати скорочення артерій, тим самим пошкодити оболонку артерій, що може призвести до серцевих захворювань. Воно також може привести до підвищеного кров'яного тиску або сприяти утворенню тромбів.

Еженедельник "Семь Дней" гучна музика дискотека дрифт Красна площа поліція Атрошенко

Предыдущая статьяНа Чернігівщині горіли 2 автівки, Ауді — згоріла повністю (фото)
Следующая статьяЛесные пожары в Турции добрались до Антальи, власти проводят эвакуацию. Фото и видео