Дим наступає – забруднення повітря у Чернігові сягнуло небезпечних показників

194

Ранок 21 вересня розпочався у чернігівців зі значного задимлення. Рівень забруднення повітря сягнув небезпечної для здоров’я позначки. Набагато гірша ситуація спостерігається у Сновській громаді.

З чим пов’язане задимлення? За словами пресофіцерки ГУ ДСНС в Чернігівській області Ірини Щукіної, чернігівці наразі спостерігають наслідки недбалості людей.

Зараз громадяни спалюють суху рослинність на своїх присадибних ділянках та городах, – говорить Ірина Щукіна. – Ще дадаються торф’яні пожежі, оскільки люди палять не лише свої городи, а ще якісь відкриті території. Це переходить на масиви торф’яників, тому така ситуація спостерігається у нас кожної осені.

За повідомленням ГУ ДСНС України в Чернігівській області, лише за минулу добу на Чернігівщині сталося 15 пожеж у природних екосистемах. Вогонь пройшовся площею 23 га.

Начальник Корюківської РВА Павло Мірошниченко написав 20 вересня про причини задимлення. Він зазначає, що внаслідок ворожих обстрілів відбуваються значні пожежі.

Війна триває. росіяни підступні. Зокрема, ворог використовує FPV-дрони з запалювальною сумішшю, що скидає на наші території, щоб просто спалити. Через це дуже велике навантаження на наших вогнеборців і лісників, бо загасити такі пожежі надзвичайно складно, – пише Павло Мірошниченко.

Якість повітря станом на 08:30Якість повітря станом на 21 вересня 09:50

За даними сервісу Waqi.info, у Чернігові, станом на 08:30 рівень індекс забруднення повітря сягнув 187, і вже о 09:50 зріс до 198. Така позначка означає, що повітря дуже нездорове, та становити ризик для людей. Найгірша ситуація наразі спостерігається у Сновській громаді, де рівень забруднення становить 610. Однак, варто зазначити, що о 08:30 індекс якості повітря дорівнював 662.

Як повідомив черговий синоптик Чернігівського обласного центру гідрометеорології, вітер в області північно-західний, прогнозована на 21 вересня швидкість — 5-10 м/с. Дощів у найближчі дні не очікується. Отже, природнім чином за допомогою дощу і вітру дим над Черніговом швидко навряд чи розвіється.

Аби вберегтися від наслідків задимлення, лікарі радять:

  • не виходити на вулицю;
  • тримати вікна зачиненими;
  • ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря;
  • проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
  • збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяДочка російського військового молиться за українських захисників
Следующая статьяТурция отказалась возобновлять работу российской платежной системы «Мир»