Дерева рублять, гілки лежать: хто та чому пиляє дерева у Чернігові

10

Нещодавно до нас звернулися наші читачі зі скаргою на вирубку дерев біля багатоповерхового будинку, що знаходиться навпроти кінотеатру «Перемога» на проспекті Левка Лук’яненка.

Як з’ясувалося, подібні вирубки непоодинокі та проводяться, зокрема, на вулицях 1-ої танкової бригади (колишня Бєлова), Пухова та новій вулиці Довженка (ще минулого тижня вона носила ім’я «вулиця Толстого»). Тож чому на початку лютого у Чернігові почалася рубка дерев – ми вирішили дізнатися в міського управління ЖКГ.

Як з’ясувалося, роботи на Пухова, 1-ої танкової та Лук’яненка проводить Об’єднання житлово-будівельних кооперативів Чернігова (чернігівці також знають підприємство як «кооперативний ЖЕК», або ОЖБК), причому роботи проводяться за зверненнями мешканців будинків:

Роботи (зрізання аварійних, обрізка чи кронування дерев) виконує ОЖБК за зверненнями мешканців будинків, на прибудинковій території яких дерева знаходяться. Дерева були комісійно обстежені і надані всі необхідні дозволи, — розповіла працівниця управління ЖКГ Чернігівської міської ради Тетяна Корж.

Причому, за словами пані Корж, бюджетні кошти на спилювання дерев не витрачалися:

Тетяна Корж

Роботи підприємство виконує за рахунок власних накопичень без залучення бюджетних коштів.

Як розповідає Тетяна Корж, крім ЖЕКів, вирубкою чи коронуванням дерев можуть займатися служби, що відповідають за стан та функціонування електромереж.

Загалом же, якщо ви стали свідком вирубки дерев, й не певні у законності таких робіт, в управлінні ЖКГ радять запитати в робітників дозволи та, у разі необхідності, викликати правоохоронців:

Вирубка дерев на проспекті Левка Лук'яненка

Якщо чернігівці бачать роботи з зеленими насадженнями, то можна підійти і подивитися дозволи. Тому що на такі роботи надаються ордери після комісійного обстеження дерев – чи то обрізка, чи то кронування, чи то зрізання конкретного дерева за конкретною адресою. Це можуть виконувати різні підприємства. Якщо роботи не санкціоновані, то варто відразу звертатися до правоохоронців, — підкреслює Тетяна Корж.

Читайте також:
У Чернігові хочуть відбудувати туалет, що був зруйнований росіянами під час ракетного удару по нашому місту.

Новоутворені пеньки на новій вулиці Довженка (екс-Толстого)

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Джерело: 0462.ua