День осіннього рівнодення 2021: як святкувати, що можна і не можна робити

360

Споконвіку щорічно слов'яни відзначали День осіннього рівнодення.

22 вересня о 22:20 почнеться період, коли день дорівнює ночі.

З давніх — давен наші предки вважали, що День осіннього рівнодення — особлива дата. Другу назву "День сили" вона отримала не просто так — в цей період кожна людина, яка володіє Таємними знаннями, може отримати підтримку Вищих сил.
Цього року свято вважається унікальним, так як дата складається з семи двійок. Крім того, напередодні відбудеться вереснева повня, тож, період сміливо можна назвати містичним.
День осіннього рівнодення — дата, історія свята
З наукової точки зору ця подія пояснюється просто: Сонце змінює своє положення і "мігрує" з північної півкулі в південну, перетинаючи екватор. Саме тому в першій півкулі починається астрономічна осінь, а в другій — весна.
Осіннє рівнодення не настає в один в той же час, в 2021-му році це трапиться 22 вересня о 22:20. З того моменту, як Сонце зробить перехід, світловий день почне скорочуватися і досягне свого максимуму 22 грудня. Після цієї дати все трапиться в зворотному напрямку аж до 22 березня — Дня весняного рівнодення.
День осіннього рівнодення у слов'ян — традиції і ритуали
Незважаючи на те, що в Україні ця дата не вважається офіційним святом (як, наприклад, в Японії), наші предки не обходили її стороною. З вересня у древніх слов'ян починався період вихваляння Велеса — бога торгівлі і творчості. Слов'яни гуляли два тижні — 7 днів до осіннього рівнодення і 7 днів після.

Коли Русь хрестили, язичницьке свято замінили церковним — Різдвом Богородиці. Але в народі традиції не зникли — люди зривали горобину і приносили в будинок, вважаючи, що такий ритуал захистить їх сім'ю від нечистої сили.
Господині пекли пироги з капустою і брусницею, пригощаючи ними всіх сусідів і знайомих, а потім виносили на вулицю, роздаючи жебракам.
День осіннього рівнодення — що не можна робити
Існують деякі заборони, які не можна порушувати, якщо ви не хочете розгнівати богів:
-не позичайте гроші і самі не беріть в борг;
-не сваріться ні з ким, не затівайте конфліктів, не пліткуйте;
-не відмовляйте людям у допомозі чи гостинності;
-не починайте нічого нового, краще в цей день підвести підсумки.
Що можна робити в День осіннього рівнодення
Ця дата ідеально підходить для планування і наведення порядку — як у справах, так і в голові. Постарайтеся розібратися в своєму сьогоденні і правильно спланувати майбутнє, тоді у вас буде зрозуміла мета, до якої потрібно йти. Також непогано буде виконати свої обіцянки і приділити час близьким — можете затіяти спільний уїк-енд.
Источник: unian.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяВладимир Зеленский встретился с президенткой Еврокомиссии: о чем говорили
Следующая статьяБюджет участі в Чернігові: хто перемагає і як на результати впливає шкільний адмінресурс