Ціна на меню для корови — ресторанна, бо здорожчало сіно

142

Ціна на меню для лиски — ресторанна, бо косовиця нинішнього сезону дуже дорога. Порівнюючи з минулим літом, розцінки на послуги косарів і вартість готового сіна виросли майже вдвічі. Якщо торік скошена сотка коштувала від 11 до 20 гривень, то воєнного літа — 20-35 грн.

Дорога солярка, дорога і косовиця
Ех, літо… Чи бачать, яке воно, те літо, у селі? Ні. Нема коли. Робота, робота, робота. А у кого водиться корівка, то її у рази більше. І ключовим моментом для власників рогатих є сінозаготівля. Вона нині дуже дорога. Причина — висока ціна на пальне.
Вибірково «пробіглися» селами, аби розпитати, почім цього літа ходять полями, лугами тракторні косарки.
Недешеві вони нині. Найменшу ціну почули у Вишеньках: тут косять по 20 грн за сотку. В Оболонні, залежно від величини площі, — від 20 до 30 грн за сотку. У Рождественському, казали, скошена сотка коштує 25-30 грн.
У Лукнові власники корів платять косарям по 30 грн за сотку.
Астрономічна вартість дизпалива та його дефіцит наклали свій відбиток і на косовицю. Але при цьому ціна молока, яку дають селянам заводи, лишається на рівні минулого року.
У маленькій Жернівці — ціни немаленькі: 30 та 35 грн скошена сотка трави.
По 35 грн за сотку розкошелюються у Карильському.
Хтось мовчки платить такі гроші, розуміючи, що солярка дорога, а хтось обурюється.
— Щоб скосити гектар, потрібно спалити 10 літрів солярки, тобто трактористу треба витратитися, за грубими підрахунками, на сімсот гривень, — каже один чоловік. — А власнику корови за те косіння треба заплатити три чи три з половиною тисячі гривень. Не здається вам, що навар для косаря завеликий? А ще власнику рогатої треба те сіно стюкувати-спресувати. Теж заплатити.
Але своєї ціни не встановиш. Платять люди стільки, скільки каже косар.
Пропонують косарі й інші послуги: затюкувати чи зарулонити сіно. Це теж коштує грошей.

За спресований тюк в основному платять 15 грн (Рождественське, Атюша, Риботин, наприклад). У Карильському — по 13 -15 грн за тюк, залежно від площі. 10-15 грн коштує таке задоволення у далекому Радичеві.
Скрутити сіно у рулони (300 кг) коштує 180-200 грн в Оболонні. По 200 грн за рулон платять у Жернівці. У Риботині дорожче — 300 грн рулон, вагою 350 грн.
За зимове меню — десять тисяч гривень
Хто не хоче морочитися із заготівлею сіна чи не має можливості його заготовити, той купує готове. Але воно теж золоте.
Чули, що чоловік із Кнутів пропонує сіно у тюках. Каже, у тюку — 20 кг, і хоче він за нього — 60 грн. Торік же, до речі, подібний тюк із Кнутів коштував 35 грн.
Не забувайте про доставку. Приміром, до Коропа привезти сіно із Кнутів коштує 10 літрів солярки, можете розрахуватися і грошима (ціна десяти літрів пального).
У Рождественському сіно у тюках (десь 15 кг) пропонують по 65 грн.
300-кілограмовий рулон сіна в Оболонні можна купити за 700 грн.
Краснопільці теж пропонують готове меню для лиски. Рулон сіна (300-350 кг) коштує тисячу гривень. Торік же такий рулон коштував 500-600 грн.
Для корови треба три тонни сіна, кажуть господарі. От і рахуйте, у яку копієчку виллється готове сіно для вашої годувальниці. Якщо купити в Оболонні, то віддасте за 10 рулонів сім тисяч, а якщо у Краснопіллі, то всі — десять. Плюс доставка.
Недешево.
Ціна на послуги косарів зросла, і це було очікуваним, але при цьому ціна на молоко залишається на рівні минулого року — шість гривень за літр. Як кажуть, за сіно платиш золотими, а за молоко маєш лишень мідяки.
Джерело: Газета "Нові горизонти" від 07.07.2022, Людмила ВЛАСКО Фото авторки

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяЗеленский назначил Ермака главным по разработке механизмов компенсации от войны рф
Следующая статьяВ Чернігові поліцейські затримали «закладчика» наркотиків