Понеділок, 23 листопада, видався «гарячим» на скарги людей до редакції Сусіди.City на лікарів у Корюківці. Ми уважно вислухали всіх. Хворі прийшли на прийом, а всюди черги, невдоволення. Проте, напевно все можна пояснити й зрозуміти, якщо дійсно дослухатися одне до одного.
Як потрапити до лікаря
Для того, аби вас оглянув лікар, потрібно записатися на прийом. Це можна зробити, подзвонивши до реєстратури Корюківського центру сімейної медицини на номер телефону: 2-14-58, прийшовши в поліклініку і звернувшись до реєстратури, або ж скориставшись мобільним додатком Medcard24.
Таїсія Стець, працівниця реєстратури Центру сімейної медицини розповіла, що всіх пацієнтів, які до неї звертаються, заносить до комп’ютера, тобто записує в електронну чергу, і видає талон, де вказано час прийому.
Буває, що хтось із лікарів йде на лікарняний, тоді його пацієнтів приймає інший спеціаліст. І вже такі хворі стають до нього у «живу» чергу. Приходять і займають чергу декотрі пацієнти, що перебувають на лікарняному. Тоді утворюється дві черги
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше 42% «ковідних» ліжок на Чернігівщині забезпечені киснем
І той, хто прийшов раніше, але не отримав електронного запису, може цілий день просидіти під дверима. Тому бажано всім звертатися до реєстратури за талоном.
З понеділка, 23 листопада, не приймають хворих двоє сімейних лікарів: Наталія Шматок та Ірина Гордієнко. Вони занедужали. Їхніх пацієнтів направлятимуть до інших медиків. У стаціонарі сьогодні трудиться й Ольга Федоренко, тому і її пацієнтів прийматиме хтось із колег.
А поки у поліклініці є Світлана Лещенко, Володимир Гетьманчук, Марія Воловчик і Микола Васянович. Ці фахівці, по черзі, також оглядають хворих з підозрою на коронавірусну інфекцію в окремому приміщенні — ізоляторі, що розташований під приміщенням колишнього дитячого відділення ЦРЛ.
Понеділками, коли дуже великий наплив хворих, в ізоляторі працює відразу двоє лікарів. Саме 23 листопада обстежували пацієнтів Світлана Лещенко і Марія Воловчик. Тому в поліклініці лишилося тільки двоє терапевтів. Цим, скоріш за все, пояснюються черги, роздратування і тому подібне
Таїсія Петрівна, оцінивши ситуацію, вирішує, кого з пацієнтів записати до лікаря, що приймає в поліклініці, а кого — в ізоляторі. Це робиться, щоб уникнути зараження коронавірусом інших хворих.
Медпрацівниця каже, що під ізолятором часто утворюються черги, бо потік осіб з підозрою на COVID-19 з кожним днем зростає. Проте, лікарі приймають до останнього пацієнта. Наприклад, у понеділок черга стояла навіть о 15 годині.
Хоча записуються на прийом зазвичай до 13 години. Щоправда, коли працює сімейна лікарка Наталія Шматок — протягом дня, бо вона приймає з 12 години.
Кому зроблять безкоштовний ПЛР-тест
Сімейний лікар вирішує, кого направити на безкоштовне ПЛР-тестування. Зазвичай це особи з підозрою на COVID-19, пацієнти з пневмонією, контактні особи з симптомами коронавірусної інфекції тощо.
Медичні працівники беруть мазок із носа та зіву у спеціальному ізоляторі, який облаштували в поліклініці. Вхід окремий, де паркова для дитячих візочків. Протягом 24 годин мазки доставляють до Чернігівського лабораторного центру.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПЛР-тестування: як підготуватися і кому його мають призначати
А загалом з моменту взяття матеріалу на дослідження до проведення тестування має пройти не більше трьох діб. Чекати результату у більшості випадків доводиться до п’яти днів: поки відвезуть, поки зроблять
Варто знати, що осіб, які хворіють на COVID-19 і перебувають вдома, контролюють працівники поліції. Вони регулярно приходять до їхнього помешкання, телефонують, просять показатися у вікно.
Ірина Гайова, Сусіди.City
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.