Десятирічний Ярослав Івашко посів перше місце в Міжнародній онлайн-олімпіаді з ментальної арифметики. Це – найвище його досягнення за чотири роки занять. За цей час, окрім знань, хлопець каже, що навчився бути собою.
«Він пізно, після трьох років, заговорив. Але ми з ним багато займалися вдома, тому в першому класі він знав програму третього. Йому навчання легко давалося», — так говорить Катерина Івашко, мати переможця міжнародної олімпіади з ментальної арифметики, про свого сина.
Про ментальну арифметику Катерина дізналася з Фейсбуку, гортаючи стрічку і чекаючи сина з занять.
Каже, справа в тому, що ментальна арифметика вчить не тільки феноменально швидко рахувати, а й бути зібраним, планувати час, фільтрувати інформацію. Впоратися з навантаженнями. У першу чергу ця дисципліна тренує мозок, а от конкретний результат – у кожного свій.
«Йому подобалось. Звісно, було таке, що щось не виходило, були і психи, були і крики, «я не піду, не хочу, не буду…» Але, врешті-решт, коли він почав бачити результат, коли його почали хвалити в групі, перша олімпіада, друга, — зрозумів, що може, що в нього є потенціал», — каже Катерина Івашко.
За її словами, тепер Ярослав феноменально рахує, на «відмінно» вчиться, опановує дві іноземні мови. Сам Ярослав каже, ментальна арифметика допомогла йому стати більш зібраним та відповідальним. А ще – бути собою.
«Я раніше погано ставився до тих чи інших речей. За допомогою ментальної арифметики зрозумів, у чому їх сенс і навчився їх робити», — сказав Ярослав.
Тепер Ярослав займається щодня, 24/7. Щоправда, дистанційно. Так готувався і до олімпіади.
«Це було непросто. Багато всього навалилося: олімпіада проходила, коли вже було дистанційне навчання, і з уроками було складно. Тому я періодично робив уроки, рахував ментальну, їв, спав. Усе».
Завдання на олімпіаді мали чотири рівні: «просто», «брати», «друзі», «анзам». Ярослав переміг у «братах» — другому за складністю рівні. Каже, що якраз ця категорія була для нього найпростішою — «Всі цілі, які я собі поставив, всі їх і досяг». Тому і результатом не дуже задоволений – говорить, міг і більше.
Ментальною арифметикою хлопець займається чотири роки. За перші два вивчив основи, далі – відшліфовує навички рахування. Наступна мета Ярослава – перемогти у найважчій категорії – «анзам».
UA: Чернігів. Фото з Інтернету
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.