На другому пленарному засіданні 45 (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбулося 25 липня, депутати прийняли рішення «Про присвоєння комунальному закладу позашкільної мистецької освіти «Чернігівська художня школа імені Івана Рашевського»»
Колектив Чернігівської художньої школи ініціював присвоєння закладу імені Івана Рашевського. Як зазначено у пояснювальній записці до цього рішення, пропозиція пройшла обговорення у колах представників творчої спільноти міста та має позитивні відгуки та сприйняття.
Чернігівські депутати підтримали цю ініціативу та проголосували "за".
***
Іван Григорович Рашевський (27.01.1849-21.07.1921) – український художник, скульптор, критик, мистецтвознавець. Директор Чернігівського музею українських старожитностей Василя Тарновського, один із засновників Чернігівської публічної бібліотеки, лобіст встановлення першого пам'ятника Тарасові Шевченку в Чернігові.
Загалом у поданому Українською академією образотворчих мистецтв каталозі творів Івана Григоровича Рашевського зазначено понад 170 позицій. Багато творів І. Г. Рашевського було втрачено. Наразі відомо про близько 40 робіт, які зберігаються у Національному художньому музеї України, Національному музеї Тараса Шевченка, а також у чернігівських музеях та приватних колекціях.
З 1875 року і до своєї смерті у 1921 році жив і працював у Чернігові. Будинок (не зберігся, зруйнований у 90-ті роки ХХ століття), у якому жив І. Г. Рашевський, та садиба знаходились за сучасною адресою проспект Миру, 116. Ця місцевість відома чернігівцям як урочище «Рашевщина», де ще можна віднайти руїни фундаменту будинку художника.
Джерело: 0462.ua