На минулому тижні освітня станція сортування вторинної сировини тимчасово припинила свою роботу через входження Чернігова у "червону зону". Проте еко-активісти встигли провести підсумкова прес-конференцію по проєкту «Superosrters», що реалізовувався впродовж 8 місяців активістами ГО «Еко Місто» в партнерстві з Чернігівським обласним молодіжним центром.
Командою проєкту було проведено навчання для 70 еко-менторів з числа педагогів загальноосвітніх шкіл і молоді міста. В одинадцяти школах Чернігова, що подали заявку, активісти організували роздільний збір пакування за 3 фракціями (пластик, папір, метал). Еко-ментори вже провели близько 150 уроків у школах міста на тему «Життя без сміття», а важливу інформацію почили більше 4000 учнів.
За словами директорки Чернігівського обласного молодіжного центру Ірини Сімонової, освітня станція сортування буде працювати в Молодіжному центрі на прийом вторинної сировини як мінімум до 1 січня 2021 року, хоч зараз вони і пішли на вимушені "канікули". Після цього тут залишиться тільки освітній компонент, просвітницькі заходи та екскурсії для дітей і молоді.
Довідка
Проєкт «Суперсортери» – освітній екологічний проєкт, мета якого – зменшити негативний вплив на навколишнє середовище від захоронення твердих побутових відходів. Проєкт базувався на трьох головних компонентах: освітньому, інформаційно-просвітницькому та проактивному і був покликаний залучити чернігівців до роздільного збору вторинної сировини.
ГО "Еко Місто" еко місто екологія вторсировина пластик сортувальна станція