Чернігівці входять у новий газовий рік з боргами: чим це загрожує?

197

Багато хто знає повір’я: зі всіма боргами краще розрахуватись до новорічної ночі 31 грудня. Все – аби не накопичити їх ще більше у новому році та стати заможнішими. Із тим же проханням звернулось до своїх споживачів керівництво АТ «Чернігівгаз», а саме – голова правління Алла Ярова разом із технічним та комерційним директорами Ігорем Швецем і Сергієм Савченком.

Черговий газовий рік, який тривав з жовтня 2019-го по вересень 2020 року, завершився, а борги за послуги з розподілу природного газу як були, так і залишились. «Чернігівгаз» розподіляє газ кільком категоріям споживачів: населенню, теплогенеруючим підприємствам, промисловості та бюджетним установам. Найбільша частка розподілу – у населення та тепловиків, у яких пропорційно і боргів найбільше, а саме – 28,4 млн грн.

Сплата за розподіл газу = безпека

Населення Чернігівщини заборгувало аж 11,2 млн грн, з яких 2,2 млн не сплатили ті, хто отримує адресну монетизовану пільгу чи субсидію. Такі субсидіанти, по суті, крадуть у держави, яка перерахувала їм ці гроші, аби вони вчасно платили по рахунках за комунальні послуги.

Також він додав, що майже 19 тис. абонентів накопичили борг 4,6 млн грн, не сплативши за розподіл жодного разу з початку року. За звичних умов таких абонентів, за Кодексом ГРМ, мали б просто відключити від газопостачання, і на цьому крапка. Але під час карантину такі санкції за прострочення оплати, як штрафи та відключення, не застосовують. Однак у компаній, які надають комунальні послуги, залишилась можливість стягувати борги в судовому порядку. У вересні «Чернігівгаз» надіслав майже 32 тис. інформаційних листів про заборгованість та необхідність сплатити за надану послугу.

Окрім цього, серед боржників «Чернігівгазу» є три теплогенеруючих підприємства, два з яких можуть залишити свої міста без тепла в новому опалювальному періоді, а третє принаймні намагається знайти вихід із ситуації. Мова про «Ніжин Тепло Мережі» (2,8 млн грн боргу), «Прилукитепловодопостачання» (2,4 млн грн боргу) та «Облтеплокомуненерго» (11,8 млн грн боргу), яке хоч і має найбільшу суму заборгованості, але комунікує та шукає шляхи вирішення проблемного питання.

Інвестиційну програму та «аварійку» ніхто не відміняв

Попри те що перед «Чернігівгазом» є мільйонні борги, підприємство все одно виконує всі свої зобов’язання. Зокрема, оновлює газорозподільну інфраструктуру та забезпечує безперебійну роботу аварійно-диспетчерської служби, яка безпосередньо залежить від вчасних сплат споживачів.

Підсумовуючи, можна сміливо казати, що вчасна сплата за розподіл газу – це не що інше, як інвестиція в безпечне та безперебійне користування блакитним паливом. Адже це дає можливість «Чернігівгазу» вчасно відправити аварійну бригаду на виклик або замінити шафовий газорегулюючий пункт, без якого цілий населений пункт залишився би без газопостачання. Гроші йдуть на конкретну роботу із забезпечення населення Чернігівщини газом, тому будьмо сумлінними та вчасно сплачуймо за розподіл. Тим паче що для цього є зручний і простий у користуванні наступний перелік онлайн-сервісів:

  • особистий кабінет на сайті 104.ua
  • вайбер-бот 7104
  • мобільні додатки 104 для IOS та Android
  • інтернет-банкінг (Приват24, Ощад24/7, Mono тощо).
Предыдущая статьяПішла з життя відома лікарка гінеколог-онколог Гісса Гольдіна
Следующая статьяКиївське «Динамо» розпочало продаж квитків на матч з «Ювентусом»