Через війну корів у чернігівських селах стає все менше

120

Корів у селах стає дедалі менше. Багато хто не може дозволити собі мати годувальницю, бо немає здоров’я чи грошей на її утримання. Змушені збувати. Та якщо перед війною комерсанти, які скуповували худобу на м’ясо, платили до 40 грн за кіло живої ваги й отримана сума була більш-менш суттєвою, то зараз це — копійки.

— «М'ясники» пропонують у середньому по 20 грн за кіло. Тож за здорову дійну корову не вийде і 10 тисяч. А господарю, щоб придбати корову на молоко, треба викласти до 30 тисяч. Хоча за такі гроші зараз купують рідко, —- розповів Олександр із села Ліски Чернігівського району.

Два місяці тому він хотів продати погуляну теличку. Просив 20 тис. грн. Проте не зміг — потенційних покупців не влаштувала вартість: дорого.
Але в цьому випадку можна знайти інший варіант. А коли безвихідь, варіантів немає. З каменем на душі люди віддають закупівельникам своїх корів за безцінь. Особливо болить, коли порівнюєш отримані гроші з вартістю яловичини на ринках.

— Дешевше, ніж по 160 грн за кілограм, не купиш, — кажуть селяни — Комерсанти списують усе на воєнний час.
— Частина м’ясокомбінатів зазнала руйнувань і не працює. Ті що залишилися, приймають м'ясо втричі дешевше, ніж до початку воєнних дій. Плюс карколомні ціни на пальне, досі все ще склад на логістика, — пояснюють підприємці ситуацію на ринку м’яса.
Знизилися закупівельні ціни і на молочних телят. Минулої осені їх (вагою близько пів центнера) купували по 60 і більше гривень за кг, нині удача, якщо дадуть 40. Вигідніше самотужки переробити м’ясо на консерви. Зараз так багато хто і робить.
Джерело: газета «Гарт» від 07.07.2022, Ганна Юхименко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяПремьер: Румыния сможет обеспечить поставки газа в Украину
Следующая статьяНа Чернігівщині витягли з річки танк з трупами російських окупантів