Ну, ось і другий літній та найтепліший місяць року настав – липень! А першому літньому махаємо ручкою. Якимось неймовірним червень випав цьогоріч: то холоднечею нас лякав, то дощами поливав, то температурою дивував (вона й низькою була, і перевищувала середні багаторічні значення), а під кінець всього «намішав» – і вітру, і грози, і дощів з градом. Як повідомили в Чернігівському обласному центрі з гідрометеорології, на тижні, що минає, погодні умови визначало поле підвищеного тиску, тому по області місцями пройшов невеликий дощ, прогриміла гроза, вітер переважав західний 4-6 м/с. Температура повітря вдень підвищувалась до 26-30º, вночі знижувалась до 14-17º тепла. В перший день липня погодні умови області визначало поле підвищеного тиску, вночі 2-го липня – поле зниженого тиску. Спостерігалась погода без істотних опадів, подекуди прогриміла гроза, вітер переважав південно-східний 2-8 м/с.
Температура повітря вдень підвищувалась до 29-31º, вночі знижувалась до 17- 20º тепла. Середньодобова температура наразі вища за норму на 5º.
Що ж, вершини літа – липня вже дочекалися. Того часу, коли достигають хліби, овочі та рання картопля. А якою погодою він нас порадує? Метеорологи надали наступну інформацію.
3 липня по Чернігівській області буде мінлива хмарність, вночі місцями невеликий короткочасний дощ, вдень короткочасний дощ, гроза, подекуди град.
Вітер змінних напрямків 3-8 м/с, вдень при грозах місцями шквали 15-20 м/с. Температура: вночі 14-19º, вдень 23-28º тепла. По Чернігову також буде мінлива хмарність, вночі без істотних опадів, вдень короткочасний дощ, гроза. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура вночі 16-18º, вдень 26-28º тепла.
На 4 та 5 липня прогнозується мінлива хмарність, місцями короткочасний дощ, гроза. Вітер східний 7-12 м/с. Температура: вночі 14-19º, вдень 24-29º тепла.
6 та 7 липня очікується погода без істотних опадів. Температура: вночі 14-19º, вдень 24-29º тепла. А потім температура може знов підскочити вище тридцяти градусів. То що, знову чекаємо «зашквару»? Дякуємо синоптикам за попередження!
А що там народний календар з прикметами розкаже?
2 липня відзначається день пам'яті мученика Зосими. У народі Зосима вважається заступником бджіл. Оскільки день присвячений цим працелюбним комахам, то й погоду наші пращури визначали по їх поведінці. Примічали таке: коли бджоли швидко летіли до своїх вуликів, то наближається дощ, стають злішими й частіше жалять перед посухою, сидять на стінках вулика – до ясних днів та спеки.
3 липня вшановується пам'ять священномученика Мефодія, єпископа Патарського. У народі цей день називали Павутинним, тому що погоду «прогнозував» павук: якщо в цей день він не розкидає павутину, то буде дощ або буревій, якщо ж знову плете – погода покращиться. Погоду передбачали й інші живі істоти: якщо мурахи ховалися в мурашник, то наближався сильний вітер, дощ, гроза, також слід було чекати дощу, коли в траву виповзали жаби.
4 липня відзначається день священномученика Терентія, єпископа Іконійського. У минулі часи примічали: якщо у цей день буде спекотно, то грудень буде морозним.
5 липня вшановується пам'ять священномученика Євсевія, єпископа Самосатського. Наші пращури в цей день сподівались на дощ, оскільки він вказував на хороший урожай. Також добрий урожай обіцяв і місяць, який «грав» увечері. А вранці спостерігали за туманом: якщо він стелився по воді, то це
значило, що наставали погожі дні.
Погожі дні влітку – це добре. Бо можна ніжитися сонечком, загоряти, плавати, збирати ягоди й гриби у лісі та й просто – відпочивати…
Літня спека, грози, грім…
Літо, ти прекрасне всім!
Скільки в тебе є скарбів:
В лісі – ягід та грибів,
У садках – смачна малина,
Аґрус, яблука, ожина.
Фрукти й зелень соковита –
Це смачні дарунки літа!
Gorod.cn.ua
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.