«Це питання проти чернігівської громади»: влада міста прокоментувала постачання води у Новоселівку

47

Питання водопостачання Новоселівки обговорили у Чернігові під час загальноміської наради у міськраді, що відбулася 20 лютого.

Нагадаємо, минулого тижня мешканці села вийшли на протести, вимагаючи від «Чернігівводоканалу» заключити з ними індивідуальні договори на водопостачання, які діяли до початку повномасштабного вторгнення. Складність ситуації полягала у тому, що «Чернігівводоканал» є комунальним підприємством чернігівської міськради, а Новоселівка входить до Киселівської ОТГ.

Як розповів директор «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко, протяжність новоселівських водопровідних мереж складає 6 кілометрів. Проте, за словами чиновника, ця мережа не знаходиться на балансі ані «Чернігівводоканалу», ані Киселівської ОТГ. При цьому, постачаючи воду до Новоселівки, чернігівські комунальники щороку несуть втрати від 240 до 446 тисяч гривень:

Ще восени 2021-го року ми встановили загальний прилад обліку, умовно кажучи, на знаку, який розділяє Чернігів та Новоселівку й отримали дуже цікаву інформацію: втрати води по Новоселівці складали від 40 до 50 % — залежно від сезонності. Якщо це перевести в кошти по тарифу, який діє на сьогодні – то це орієнтовні втрати у 240 тисяч гривень. Але зараз економічно-обґрунтований тариф складає 29,75. Й втрати тільки по Новоселівці для «Чернігівводоканалу» – 446 тисяч гривень на рік, — розповів Сергій Малявко.

Як зазначив пан Малявко, індивідуальні договори між новоселівцями та водоканалом, які діяли до початку повномасштабного вторгнення, були розірвані у травні 2022-го року, через форс-мажор. Після цього договір на водопостачання був заключений вже між Киселівською ОТГ та «Чернігівводоканалом».

Втім, за словами пана Малявка, невдоволення мешканців Новоселівки викликає те, що, купуючи у водоканалу воду по 15 гривень 56 копійок за кубометр, за рішенням Киселівської громади, продавати мешканцям цю воду буде вже приватне підприємство по 30 гривень за кубометр.

Позиція «Чернігівводоканалу» полягає у тому, що вони готові поставляти воду до межі Чернігова та Новоселівки там її продавати, й навіть підписати меморандум на 3 роки, аби тариф для Новоселівки не підвищувався. Але розподілом води по селу має займатися той, кого на це уповноважить Киселівська ОТГ.

Коментуючи це питання в.о. мера Чернігова Олександр Ломако кілька разів підкреслив, що, за його даними, Киселівська ОТГ є доволі багатою, тому Чернігів не має нести втрати на постачанні води до Новоселівки:

Це питання проти чернігівської громади. Чому ми маємо платити кошти платників податків міста Чернігова, щоб когось дотувати? – задається питанням Олександр Ломако.

Нагадаємо, раніше ми розповідали чому взимку річки Чернігівщини виходять з берегів.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа група

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяДефицита э/э нет, в результате обстрелов отключен от газа ряд потребителей в двух областях – Минэнерго
Следующая статьяОбласть, которую контролируют однопартийцы Гройсмана, «завалила» строительство укрытий для школ за средства государственной субвенции