Алла Свириденко розповіла, як насправді впливає пірсинг на здоров’я людини

19

Термін «пірсинг» прийшов до нас із англійської мови й означає прикрашання тіла через проколювання різних його ділянок. Цілком природньо, що першими почали проколювати вуха – через відносну легкість і безболісність процедури. Найдавнішою археологічною пам’яткою є муміфіковане у австрійському льодовику тіло дівчини з проколотими мочками вух і прикрасами в них, вік якого визначили як більший за 5000 років. Перша офіційна студія пірсингу була зареєстрована у Каліфорнії у 1978 році. Проте навіть проколювання вух обросло чималою кількістю побоювань й вигаданих ускладнень. Як насправді впливає пірсинг на здоров’я людини, нам розповіла майстриня цієї справи Алла Свириденко з Городні.

– Чи бувають ускладнення, наприклад, після проколювання вух?
– Перш за все варто розуміти, що проколювати вуха, ніс, губи, брови чи інші ділянки
тіла має спеціаліст, який навчався цьому і має відповідний сертифікат. Процедура проколювання має виконуватись спеціальними стерильними, разовими інструментами, які також мають бути сертифіковані. Якщо все зроблено з виконанням безпекових вимог і людина виконує рекомендації – ускладнень зазвичай не буває.
– Які рекомендації має виконувати той, хто вперше прикрасив себе, наприклад, сережками?
–У першу добу не варто намочувати проколоті місця. І ще протягом двох тижнів слід ретельно доглядати за новими отворами, обробляючи їх антисептиками та дезінфікуючими розчинами. Зазвичай повне загоювання у дорослих відбувається за два тижні, у дітей – трішечки довше.
– Чи правда, що вухо має особливу топографію і проколювати отвори у ньому можна тільки у певних місцях? Побутує навіть думка про те, що проколювання особливих нервових центрів у вусі може призвести до падіння зору чи інших ускладнень?
– Насправді все це міфологія і забобони. Вухо можна проколювати у будь-якому місці, єдина ж складність полягає у тому, щоб проколоти два отвори під пару сережок симетрично. Від пірсингу ще ніхто не осліп і не оглух. Єдине, що може трапитись при недотриманні рекомендацій – запалення самої ранки. Іноді трапляються алергії на матеріал сережок, тому підбирати прикраси також треба відповідально.
– У якому віці краще робити пірсинг?
– У будь-якому. Проте дітям краще проколювати вушка до трьох-чотирьох рочків. Старші діти й підлітки часто занадто бояться процедури. Буває й таке, що після проколювання одного вушка на прокол іншого вже не погоджуються.
– Чи є якийсь особливий час для проколювання відповідно до руху небесних тіл, фаз місяця чи ще якихось факторів?
– Особливо емоційним і забобонним людям можу порадити проколювати отвори під прикраси на «старичку» – тоді дійсно загоєння ранки і звикання до прикрас відбувається легше.

– А в самих майстрів пірсингу є якісь забобони чи перестороги?

– Мабуть, краще їх назвати особистими правилами. Я, наприклад, проколюю тільки вушка і носики, а інші частини тіла – ні. Практично не роблю пірсинг на релігійні свята і в неділю.
Джерело: "Новини Городнянщини", Павло Дубровський

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Предыдущая статьяЧернігівський каштелян Адам Кисіль – фундатор двох монастирів у Сосницькому краї
Следующая статьяДрони, системи РЕБ, генератори, старлінки: допомога від Чернігова українським захисникам