8000 доларів за «липовий» діагноз: у Чернігові викрили корупційну схему медиків кількох лікарень

35

Медики кількох лікарень Чернігова за гроші допомагали військовозобов’язаним уникнути мобілізації та незаконно виїхати за кордон. За виготовлення «липових» висновків військово-лікарської комісії брали по 8000 доларів із кожного клієнта.

Про це повідомляє Відділ комунікації поліції у Чернігівській області.

Встановлено, що 37-річний лікар, член військово-лікарської комісії, організував схему з визнання осіб мобілізаційного віку непридатними до військової служби. До схеми входили ще четверо медиків з різних лікарень Чернігова. Зокрема, члена ВЛК – лікар-невропатолог, завідувачка терапевтичним відділенням, завідувачка одного з відділень психоневрологічної лікарні, фельдшер «швидкої» допомоги, а також посередник, який підшукував військовозобов’язаних «клієнтів».

За вказівкою члена ВЛК фельдшер складав та вносив недостовірні відомості до медичної документації про начебто виїзди до «клієнтів», які ніби скаржилися на самопочуття. У подальшому лікарі направляли «хворих» на стаціонарне лікування та ставили їм фіктивні діагнози, зокрема – епілепсію.

Далі медики формували фіктивний пакет документів, що давали підстави особам призовного віку при проходженні ВЛК визнавати їх непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку та вільно перетинати державний кордон України.

Поліцейськими задокументовано факти отримання учасниками групи хабарів від осіб призивного віку в розмірі 8 тисяч доларів з кожного за визнання їх непридатними. Під час передачі чергового «траншу» організатора схеми та двох його спільників затримала поліція.

Проведено 26 обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів та вилучено низку речових доказів – чорнові записи, мобільні телефони, планшети, медичну документацію, грошові кошти у сумі майже 20 тисяч доларів.

Шістьом фігурантам вже повідомлено про підозри. Організатору злочинної схеми за ч.2 ст.28 ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України), ч. 3 ст. 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 5 ст. 27 ч.3 ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Двом затриманим (фельдшеру та посереднику) повідомили про підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України). Наразі їх поміщено під варту.

Ще трьом лікарям слідчі поліції повідомили про підозри за ч. 1 ст. 366 ККУ (службове підроблення).

Наразі поліцейські перевіряють на причетність до злочинної схеми інших осіб, які могли сприяти у виготовленні фіктивних медичних документів.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
— в TELEGRAM
— у VIBER
— в
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Джерело: 0462.ua

Предыдущая статьяМарки сталі для шестигранника у виробництві кріпильних елементів
Следующая статьяПоліція Чернігівщини затримала злочинне угруповання медиків, які організували корупційну схему ухилення від військової служби (Фото, відео)